У Ватикані під час виборів Папи Римського є традиція: якщо з комину Сикстинської капели йде білий дим — отже, провідникам католицької церкви вдалося обрати нового понтифіка. Щось подібне сталося вчора в нашому парламенті. Фракція «НУНС» нарешті обрала собі нового голову — Миколу Мартиненка. А невдовзі в Раді пішов дим — у депутата–БЮТівця Валентина Зубова задимівся пульт для голосування. Система замкнула після того, як парламентарій вставив свою картку в нішу електронної системи, повідомила агенція «Українські новини».
Новообраний голова «НУНС» заявив на брифінгу, що намагатиметься консолідувати фракцію. «Ми не будемо міняти традиції, наша фракція була, є і буде проукраїнською. Але вона не буде власністю Президента. І рішення у фракції будуть ухвалювати безпосередньо депутати», — цитує Миколу Мартиненка «Українська правда».
Свого часу Мартиненко вже головував у фракції «Наша Україна». У 2005 році він замінив на цьому посту Віктора Ющенка, який був обраний Президентом. Згодом Мартиненка і кількох його колег, обвинувачених у корупції, називали «любими друзями». Нині Микола Володимирович — глава бунтівної київської парторганізації НСНУ — є «любим» для інших «друзів», Юлії Тимошенко в першу чергу. Частина «проющенківських» «нашоукраїнців» виступала проти його головування у фракції й називає його обрання «кулуарним». Обрання керівництва фракції здійснювали шляхом збору підписів, а не на загальних зборах. Заступниками голови фракції «НУНС» стали Олександр Третьяков, Руслан Князевич, Тарас Стецьків та Борис Тарасюк — усі до одного є членами коаліції.
ЗАКОНОТВОРЧІСТЬ
Серед резонансних рішень у доробку ВР слід відзначити ухвалення закону про тимчасові слідчі комісії, який передбачає, зокрема, й створення ТСК щодо імпічменту Президента (за нього голосували в четвер увечері). За прийняття закону в цілому проголосувало 408 депутатів — зелені кнопки натиснули всі фракції, крім частини «НУНС». Підставою для ініціювання імпічменту є подання, підписане більшістю народних депутатів. Подання має містити правове обґрунтування необхідності утворення спеціальної слідчої комісії. До складу комісії входять народні депутати з урахуванням принципу пропорційного представництва фракцій, спеціальний прокурор та три спеціальні слідчі.
Заступник глави секретаріату Президента Марина Ставнійчук сказала, що рекомендуватиме Вікторові Ющенку підписати закон.