Ситуація в Секторі Газа
Палестинський рух ХАМАС погодився прийняти єгипетський план перемир’я з Ізраїлем і тепер очікує рішення ізраїльської сторони. Ізраїльські ЗМІ повідомляють, посилаючись на урядові джерела, що керівництво країни та армійське командування вважають, ніби в основному виконали своє завдання в Секторі, тому каральна операція може бути призупинена чи припинена до дати інавгурації нового президента США Барака Обами — 20 січня.
Наразі ж Ізраїль продовжує наступ у Секторі Газа. За даними з палестинських джерел, ізраїльтяни вбили вже 1033 особи, включно з 670 цивільними. Поранення дістали 4850 мешканців Сектора Газа. Загальна кількість втрат Ізраїлю — десять військовослужбовців та троє цивільних. Учора в Газу знову увійшли ізраїльські танки.
У зв’язку з агресивними діями Ізраїлю, Болівія та Венесуела розірвали дипломатичні відносини з цією країною. Ізраїль та Європейський Союз вирішили зробити «перерву» у відносинах у зв’язку з ізраїльським наступом у Секторі Газа, повідомив позавчора представник Єврокомісії в Ізраїлі Раміро СібріанУзал.
Китайці вже треті у світі за розмахом економіки
Китайський уряд уточнив дані економічного зростання країни за 2007 рік і встановив, що китайська економіка ще минулого року випередила німецьку і посіла за загальними обсягами третє місце у світі після американської та японської. За уточненими даними, темпи економічного зростання в КНР становили 13%, а не 11,9%, як вважали раніше. Темпи економічного зростання за 2008 рік сповільнилися, але становили майже 9%, що значно більше, ніж у Німеччини.
Попри вражаючі темпи економічного зростання, експорт виготовлених у Китаї товарів упав до найнижчого за останні десять років рівня. Уряд Китаю вживає заходів для стимулювання економіки і вже виділив на цю мету 580 млрд. доларів. Незважаючи на блискучі економічні показники, більшість із півтора мільярда китайців надалі живе бідно.
Путіну подобається не лише українська газотранспортна система, а й вишиті рушники
Картина, яку написав особисто прем’єрміністр Росії Володимир Путін, буде виставлена на продаж на благодійному аукціоні в СанктПетербурзі 17 січня. На аукціоні продаватимуть ще 27 полотен, написані відомими російськими політиками, співаками, композиторами та рокмузикантами. Усі картини були створені художникамиаматорами на вулиці в центрі Петербурга за одним сюжетом — повістю Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом». Цього року буде відзначатися 200річний ювілей письменника.
Путін намалював свою картину за 15 хвилин. Її назва — «Візерунок на покритому інеєм вікні». На картині зображено вікно української хати, прикрашене вишиваним рушником. Стартова ціна кожної з картин скромна — 20 тис. рублів, але організатори акції вважають, що ціна на малярський «шедевр» Путіна перевищить 10 млн. рублів (приблизно 320 тис. доларів). Виручені з аукціону кошти пустять на благодійність.