Їдучи у Вінницю для того, аби провести новорічні свята у друга, 31–річний полтавчанин не думав не гадав, що тут йому доведеться затриматись, причому — проти власної волі. Ще 4 січня він звернувся з заявою в міліцію про те, що у нього вкрали мікроавтобус «Мерседес–Спринтер», залишений біля будинку. Втрату потерпілий оцінив у 35 тисяч доларів, і якби машину не знайшли, він отримав би право на страхове відшкодування її вартості.
Оперативники, які всерйоз зайнялися пошуком транспортного засобу, незабаром зіткнулися з цікавими деталями. Хоч у власника були всі необхідні документи і він міг точно описати свій «бусик» та показати, в якому місці і коли його припаркував, жодних слідів мікроавтобуса не виявили, та й ніхто із жителів прилеглих будинків не міг його пригадати.
Це примусило розширити коло пошуків. І — на превелике розчарування заявника — машину таки знайшли, але не у Вінниці, а в його рідній Полтаві. Точніше, уже не сам «Мерседес», а те, що залишилося від нього після ДТП, скоєного самим власником. З’ясувалося, що розбита вщент автівка ремонту не підлягала, тому чоловік продав її для розбирання на запчастини та металобрухт. А сам тим часом подався до віддаленого обласного центру, де заявив, буцімто її вкрали.
Як повідомили «УМ» у відділі зв’язків з громадськістю УМВС у Вінницькій області, тепер кмітливому чоловіку доведеться відповідати за завідомо неправдиве повідомлення про злочин. Матеріали розслідування передані в прокуратуру для прийняття рішення про порушення кримінальної справи.
А ТИМ ЧАСОМ...
Співробітники карного розшуку Подільського райуправління міліції Києва затримали 38–річного чоловіка, який підробляв паспорти різних країн та державні документи. За словами заступника начальника Подільського РУ зі зв’язків із громадськістю Олександра Радкевича, під час обшуку в помешканні затриманого було знайдено 14 підроблених паспортів громадян України, 24 українські закордонні паспорти, паспорти Республіки Молдова, Великобританії та Ірландії. Окрім цього, у «майстра» вилучили 14 бланків–посвідчень МВС України на право здійснення контролю за системами екології, чисті паспортні бланки, технічні талони, дипломи різних українських вузів, майже сто кліше печаток різних державних установ — МВС, ДАІ, МРЕВ Криму та Київської області, штампи митниці, що засвідчують перетин українського кордону, гербові печатки Печерського райуправління столичної міліції та Солом’янської райдержадміністрації столиці, а також підроблені візи до країн Шенгенської зони.
Правоохоронці відзначають, що всі фальшиві документи були виготовлені на високому технологічному рівні. За свої послуги затриманий одержував від тридцяти «баксів» до трьох–чотирьох тисяч доларів, залежно від складності виготовлення замовленої «липи». Наразі міліція з’ясовує, як довго «працював» над «ксивами» цей «умілець» та звідки він отримував матеріали для свого «виробництва». Порушено кримінальну справу за ст. 358 (підробка документів) Кримінального кодексу.