У ніч із неділі на понеділок (за київським часом) у Беверлі Хіллз, елітному передмісті Лос–Анджелеса, пройшла 66–та щорічна церемонія вручення «Золотих глобусів», других за значимістю після «Оскарів» кінематографічних нагород США. Вона завжди привертає увагу світу з огляду на те, що лауреатів «Золотих глобусів» визначають фахівці, приблизно 100 найдосвідченіших зарубіжних кіножурналістів світу, акредитованих у Голлівуді. Фахівці помиляються рідко, тому від 30 до 70 відсотків відзначених «Золотими глобусами» фільмів, акторів та режисерів надалі стають лауреатами «Оскарів».
Цього разу підтвердилася тенденція минулих років: голлівудське кіно стає все безбарвнішим, а британське набирає сили та привабливості. Фільм британського режисера Денні Бойла «Мільйонер з міських нетрів» лідирував за кількістю нагород — чотири статуетки. Це історія 18–річного мешканця нетрів Бомбея (Мумбая), який бере участь у індійській версії телетурніру «Мільйонери». «Золоті глобуси» дісталися самій стрічці як кращому драматичному фільму року, Денні Бойлу за режисуру, британцю Саймону Бофою за сценарій та індусу А. Р. Рахману за музику. На відміну від «Оскарів», «Золоті глобуси» вручають у жанрах драми і комедії та мюзиклу. Тож кращою комедійно–музичною стрічкою року визнано останню роботу славетного американського режисера Вуді Аллена «Вікі Крістіна Барселона», яку він зняв у Іспанії.
Кращою драматичною акторкою визнано британку Кейт Уїнслетт за роль нещасної домогосподарки в британському фільмі «Дорога перемін» режисера Сема Мендеса. Ще один «Глобус» 33–річна Уїнслетт отримала за кращу роль другого плану в драмі «Читач» режисера Стівена Долдрі. У цій німецько–американській копродукції вона з’являється в ролі колишнього охоронця нацистського концтабору, яка вступає в любовний зв’язок із підлітком.
Кращим драматичним актором визнано американця Мікі Рурка за роль у фільмі «Рестлер» («Борець») незалежного режисера Даррена Аронофськи. Рурк був кінозіркою кіно 80–х років. Хто не пам’ятає його в еротичній драмі «Дев’ять з половиною тижнів» разом із Кім Бессінджер чи низці інших чудових фільмів? Але потім талановитий актор зруйнував свою кар’єру через пристрасть до алкоголю, бійок та різноманітних авантюр. Тому «Золотий глобус» може стати для нього другим народженням. «Золотим глобусом» за кращу драматичну роль другого плану нагороджено посмертно австралійського актора Хіта Леджера за роль Джокера у фільмі «Темний лицар». Рік тому 28–річний Леджер вкоротив собі життя.
Кращою комедійною акторкою також визнано британку Саллі Хокінс за роль вічної оптимістки в фільмі британського режисера Майка Лі «Безтурботна». «Глобус» для кращого комедійного актора дістався ірландцю Коліну Фаррелу за роль у британській кримінальній комедії «У Брюге» режисера Мартіна Макдонага.
Більшість нагород дісталася неамериканцям, тож кіножурналісти дещо підсолодили гірку пілюлю, призначивши почесний приз за життєвий внесок у мистецтво кіно славетному американському кінорежисеру Стівену Спілбергу.