Рада безпеки ООН із четвертої спроби вчора вночі нарешті прийняла резолюцію, якою вимагає негайного припинення збройних дій у Секторі Газа та повного виведення ізраїльських військ. За цю резолюцію під номером 1860 проголосували 14 із 15 членів Ради безпеки. Цього разу США не вдалися до права вето, а просто утрималися при голосуванні. Текст резолюції приготували британські експерти, а потім арабські країни внесли до нього деякі поправки. США, Франція та Велика Британія спочатку пропонували прийняти лише заяву стосовно ізраїльсько–палестинського конфлікту, але арабські країни наполягли на резолюції, яка буде зобов’язучою з правової точки зору для всіх країн–членів ООН, включно з Ізраїлем. Резолюція «засуджує будь–яке насилля та агресію, скеровані проти цивільного населення, та всі акти тероризму».
Ізраїль учора відверто проігнорував вимогу світового співтовариства, продовживши наступ у Секторі Газа. ООН інформує з посиланням на офіційні палестинські джерела, що з початку агресії ізраїльські вояки вбили в Секторі 763 особи, майже половина з яких — жінки та діти. Поранення отримали 3120 осіб, зокрема 1080 дітей та 452 жінки. 375 поранених перебувають у критичному стані. Півтора мільйона мешканців Сектора — на межі голоду.
Генсек ООН Пан Кі Мун засудив позавчорашній ізраїльський напад на гуманітарний конвой ООН у Секторі Газа, внаслідок чого загинула одна особа. ООН зажадала від ізраїльської влади ретельно розслідувати цей та подібні інциденти та загалом уникати їх. Про те, як Ізраїль реагує на подібні заяви, свідчить вражаючий факт, який переповіла вчора агенція «Рейтер». У вівторок Пан Кі Мун визнав «цілковито неприйнятними» ізраїльські бомбові удари по школах ООН у Секторі Газа, в яких загинуло 40 цивільних осіб. Це були переважно жінки та діти, які думали, що знайшли під дахом будинку ООН надійний захист. У відповідь ізраїльська армія примусово евакуювала приблизно 110 палестинців, половина з них — діти, до резиденції в місцевості Зейтун, наказала нікуди не виходити для їхньої ж безпеки, а через добу розбомбила цей будинок.
Щодня здійснюючи злочини, Ізраїль відслідковує, щоб у світі їх не називали по імені, і веде запеклу контрпропаганду. Нещодавно її мішенню став ватиканський кардинал Ренато Мартіно, який порівняв те, що Ізраїль зробив із Сектором Газа, з нацистським концтабором. Ізраїль відразу ж звинуватив кардинала в «поширенні пропаганди ХАМАСу». Мартіно змушений був ще раз повернутися до теми і заявив у інтерв’ю італійській газеті «Реппубліка»: «Хай говорять, що хочуть, але ситуація в Газі є страшною».