Такий собі «холдинг» із конвертації «тіньових» коштів, до якого увійшло дванадцять (!) псевдопідприємств, днями «засвітили» співробітники податкової міліції Полтавщини. Попри те, що всі згадані підприємства спритники зареєстрували у столиці, їхньою справжньою «кураторкою» була 40–річна кременчужанка. Вона мала своїх «підручних», котрі виконували ролі засновників тих же таки підприємств, бухгалтерів, охоронців, агентів із залучення нових клієнтів тощо. У Кременчуці розташовувався і їхній «головний офіс», ним слугувала звичайнісінька однокімнатна квартира. Те скромне гніздечко тільки у 2008 році, за підрахунками податкових міліціонерів, пропустило через свої нутрощі понад 280 мільйонів гривень!
Як саме? Дуже просто. Підприємці, котрі не хотіли декларувати свої доходи перед податківцями, переказували на рахунки контрольованих згаданою дамою «конвертаційних» фірм вельми солідні суми за нібито надані останніми послуги, які брали «зі стелі». Натомість одержували скріплені печатками «підтверджувальні» документи і ... свої ж кошти готівкою. При цьому гонорар кременчуцьких ділків складав п’ять із половиною відсотків від «проконвертованої» суми.
Тож жили вони, м’яко кажучи, небідно. І залишати свій «бізнес» не збиралися. Їхню «цитадель» у Кременчуці податковим міліціонерам довелося штурмувати зовсім не фігурально. Бо ж, забарикадувавшись за металевими дверима свого «офісу», господарі гарячково намагалися заховати в його «шпарини» триста тисяч готівкових гривень, які тільки–но привезли з банку. Зрештою, такою схованкою став комбінезончик трирічного сина однієї з помічниць «бізнес–леді»!
Дотепники жартували: краще б уже засунули ті гроші в дитячий нічний горщик... Загалом же сума вилученої у спритників готівки сягнула більше півмільйона гривень. Крім неї, «уловом» податківців стали престижний «Мерседес», недешева комп’ютерна техніка і навіть стилізований під автомат Калашникова мисливський карабін та набої до нього. Зброя потрібна була «тіньовикам» для супроводу своїх касирів, які возили з банків сотні тисяч гривень.
Як повідомили власкору «УМ» у прес–службі управління податкової міліції Полтавщини, за ознаками фіктивного підприємництва вже порушено кримінальну справу. Покарання за цей вид злочину передбачає позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років. Однак не виключено, що в ході розслідування справи доведеться давати оцінку й іншим «витівкам» ділків, які «тягнуть» на ще «вагоміші» статті Кримінального кодексу.