Від суботи Ізраїль почав систематичне винищення Сектору Газа. Упродовж останніх шести місяців перемир’я Ізраїль блокував цю палестинську територію і перетворив її на концтабір без харчів, пального та медикаментів, а тепер приступив до наступної фази — винищення мешканців Сектору. Декларована мета — ліквідація організації ХАМАС, яка демократичним шляхом прийшла до влади в Палестинській Автономії, заручившись на виборах підтримкою 75 відсотків її мешканців. Пізніше за прямого втручання США та Ізраїлю серед палестинців стався розкол: під контролем непоступливого ХАМАСу залишився Сектор Газа, а президент Махмуд Аббас та контрольована ним гвардія опинилися на Західному березі Йордану.
Упродовж вихідних ізраїльська авіація завдала приблизно 230 ударів по Газі. Мішенями були не лише штаби силових структур ХАМАСу та його об’єкти, а й також мечеті, університет, телецентр, промислові об’єкти та житлові будинки. Більше 310 осіб загинули та понад 1400 отримали поранення, повідомляє «Франс пресс». Шпиталі не в змозі прийняти всіх потерпілих. У ніч на понеділок по Сектору було завдано ще щонайменше 20 ракетно–бомбових ударів із повітря. До кордонів Сектору стягнуто ізраїльську бронетехніку, що дає підстави передбачати можливий початок наземної операції, яка вже отримала назву «Розплавлене оливо». Учора на спеціальному засіданні ізраїльського парламенту міністр оборони Ехуд Барак заявив, що Ізраїль буде стояти «до останньої краплини крові». Він не уточнив — чиєї?
Свою роль у такому розгортанні подій відіграли Махмуд Аббас та президент Єгипту Хосні Мубарак. Ці двоє під час спільної зустрічі минулого четверга фактично дали добро військовій операції в Газі. Мубарак переслідує внутрішні цілі та бажає таким чином вислужитися перед Вашингтоном, а Аббас мріє повернутися на ізраїльських танках до Сектору Газа. Аббас, на відміну від свого попередника Ясира Арафата, вже давно втратив право називатися лідером усього палестинського народу.
Країнами арабського світу прокотилися великі демонстрації на підтримку палестинців та з засудженням ізраїльського агресора. Менші демонстрації відбулися в Європі — Іспанії, Великій Британії, Німеччині, Данії, Швейцарії, Швеції, Фінляндії — під гаслами «Ні — холокосту палестинців». Єдину надію зупинити вбивць покладають на світову громадську думку, бо провідний міжнародний орган, який покликаний зупиняти людовбивство, — Рада безпеки ООН — недієзданий з огляду на блокування Сполученими Штатами потрібних для припинення кровопролиття рішень. Позавчора Рада безпеки ООН засідала більше п’яти годин поспіль і «народила мишу» — резолюцію, в якій висунула вимогу припинити насилля в Секторі Газа. В цьому «документі» Ізраїль та ХАМАС навіть не названі по імені.