Глава хунти проголосив себе президентом Гвінеї
Капітан Муса Даді Камара, глава військової хунти у складі 32 осіб, які захопили владу 23 грудня, після смерті президента Гвінеї Лансани Конте, проголосив себе новим президентом країни. А потому влаштував парад армійських підрозділів головними вулицями столиці Гвінеї — Конакрі. Камару, який до перевороту відповідав за постачання армії, вітали тисячі столичних мешканців, більшість з яких до нинішнього вівторка ніколи не чула про нього. Схоже, хунта повністю контролює країну і користується підтримкою значної частини громадян, повідомляє Бі–Бі–Сі. Африканський Союз погрожує путчистам виключенням Гвінеї з цієї організації та жорсткими санкціями. Дії заколотників засудили також США та ЄС.
Сербія здалася Росії
Позавчора в Москві за присутності президентів Росії Дмитра Медведєва та Сербії Бориса Тадича відбулося підписання пакета документів, головним з яких є угода про придбання російським «Газпромом» за 400 млн. євро контрольного пакета акцій (51 відсоток) головного енергетичного підприємства Сербії — «Нафтова індустрія Сербії» (НІС). Більшість сербських та західних аналітиків розцінили цей документ як «політичну оборудку». Угоду впродовж наступних 130 днів має проаналізувати Антимонопольний комітет Сербії і, в разі його згоди, НІС уже в травні 2009 року перейде під контроль росіян. Умови угоди кабальні для сербів, бо країна не матиме правової юрисдикції над НІС, а сербські контрольні органи не будуть допущені на нові володіння «Газпрому». Провідна демократична сила Сербії — G17 plus — називає це зрадою національних інтересів урядом та президентом Тадичем, розглядає можливість вийти з урядової коаліції.
Арешти в Тибеті
Китайська поліція заарештувала в Тибеті 59 осіб, як було заявлено, «за поширення підривних чуток». Затримані відповідатимуть перед судом за 48 іншими звинуваченнями. Одним із головних є «підрив авторитету Комуністичної партії, уряду та громадської безпеки». Прикладом таких дій є продаж на ринку в столиці Тибету — Лхасі — записів «реакційних пісень», тобто тих, де йдеться про незалежність Тибету від Китаю.
На початку цього тижня китайський суд засудив до суворих покарань, включно з пожиттєвим ув’язненням, вісьмох тибетців, які працювали в неурядовій організації, за передачу на Захід інформації про ситуацію в Тибеті.
Бельгійський святий Миколай
Справжнім святим Миколаєм називають у Європі мешканця бельгійського 16–тисячного містечка Ріємст, який 12 грудня виграв у популярній лотереї «Євромільйон» сім із половиною мільйонів євро і відразу ж віддав половину з них (3,75 млн. євро) на потреби найбідніших мешканців рідного міста. У першу чергу, доброчинець оплатив чек на 1000 літрів мазуту — на опалення будинків Ріємста. Шляхетний щасливець побажав залишитися неназваним. Місцеві ЗМІ лише повідомляють, що це чоловік приблизно 50 років, батько двох дітей.
Місце на землі, де люблять Буша
У Косово закінчення президентства Джорджа Буша сприймають із жалем. Адже надання незалежності цій сербській провінції є однією з провин американського президента, але заслугою — в очах албанців Косова. Уряд Косова на позавчорашньому засіданні вирішив назвати іменем Джорджа Буша алею в центрі столиці провінції — Пріштині. Прем’єр Хашім Тачі повідомив, що рішення було прийняте одноголосно.