Постав він у центрі міста на вулиці Миколи Гоголя. В урочистостях із нагоди відкриття пам’ятника разом із представниками обласної та міської влади, громадськості взяли участь і його автор, скульптор Микола Мірошниченко та меценати, котрі долучилися до виконання програми увічнення пам’яті видатних миргородців. Як відомо, Володимир Боровиковський народився 1757 року саме в «столиці» Миргородського козацького полку, де жив і працював понад 30 років, а за полковою ієрархією був значковим товаришем.
При цьому належав до тамтешньої династії українських живописців, родоначальником якої став батько Володимира Лука Іванович Боровиковський (Боровик). Останній був знаним на Полтавщині іконописцем. Його справу не менш успішно продовжували сини — Василь, Іван, Петро і Дем’ян. Та все ж найвідомішим серед дітей Луки Івановича став Володимир, котрий також починав свій творчий шлях із малювання ікон та портретів у традиціях українського живопису ХVІІІ століття.
Однак невдовзі, як і багато інших найталановитіших вітчизняних митців, переїхав до столиці тодішньої Російської імперії — Санкт–Петербурга. В іпостасі блискучого портретиста, літографіста й іконописця здобув заслужене визнання, став академіком Петербурзької академії мистецтв, а згодом і її радником. Його портрети відомих людей того часу, які поповнили колекції провідних художніх музеїв Росії й України, ікони для головного іконостаса Казанського собору, Троїцького собору Олександро–Невської Лаври в Петербурзі, Покровської церкви на Чернігівщині належать до золотого мистецького фонду. Володимир Боровиковський став класиком живопису ще за життя. Тепер же належно пошанували пам’ять митця і земляки. Трохи раніше одну з вулиць Миргорода вони назвали його ім’ям.