Віднедавна в Києві можна побачити, напевно, найбільш життєрадісну тварину на Землі — дельфіна. Він житиме під величезним шатром, як стверджується, найбільшим в Україні, у басейні діаметром 16 метрів. Власне, це самка, граціозна афаліна на ім’я Флора. Вона є частиною трупи «морського цирку», що гостюватиме в Києві до початку квітня.
Крім дельфіна, до трупи цирку–дельфінарію входять два кити–белухи — Ларик та Проша, морський котик Ваня, морський лев Мітя та морж Султан. На забаву глядачам вони плавають, стрибають, танцюють та навіть співають і малюють. Подивитись на морських артистів можна на території стадіону «Спартак», по вулиці Фрунзе, 105. Ціни на квитки від 50 гривень до 125 за так звані VIP–місця.
Як стверджує головний тренер дельфінарію Олег Васильєв, на арені цирку працює виїзна трупа Ялтинського дельфінарію. Влітку дельфіни виступають там, а взимку приїхали в Київ. Перевозили їх у ваннах під впливом, як висловився пан Васильєв, «спеціальних медикаментів».
Як стверджують організатори дельфінарію, усі потреби для утримання морських тварин були враховані. Проте директор Київського екокультурного центру Володимир Борейко вважає, що облаштування дельфінарію під шатром є порушенням закону України про захист тварин від жорстокого поводження. «У них немає ніяких умов, — розповідає пан Борейко. — На волі дельфіни пропливають у середньому 60 км. А у тісному басейні цього вони зробити не зможуть. До того ж морським тваринам потрібна морська вода, а там її не має».
Також, за словами Володимира Борейка, тіснота впливає на дельфінів і психічно. «Кожен дельфін має ультразвукову локацію. У маленькому басейні вона не працює і це пригнічує дельфіна, він божеволіє. Крім того, якщо белухи, морський котик та морж є тваринами полярними, то дельфін афаліна родом із Чорного моря, і коли вдарять морози, він може захворіти».