«Закриваючи» рік, учора білоруський президент полетів до Москви. Завдання перед ним стояло складне — у бюджеті країни передбачена ціна на газ у 140 доларів за тисячу кубометрів, а Росія хоче продавати по 240. Напередодні візиту Лукашенко як слід розім’явся — у п’ятницю у складі команди «Збірна зірок світу» він узяв участь у хокейному матчі проти команди «Газпромекспорту». Цього разу газовики перемогли команду Лукашенка з розгромним рахунком — 5:9.
Хоча про результат домовленостей щодо ціни на газ учора нічого не повідомлялося, втім лишалося мало надій на те, що Росія в такій фінансовій скруті піде назустріч «бацьці». Саме криза, яка стала відчутною навіть у доволі стабільній Білорусі, змусила Олександра Лукашенка їхати до Москви, а також відмовитися від «святая святих» його ідеології — соціально орієнтованої економіки. Слід сказати, що в грудні в країні було зменшено на 20 відсотків зарплати бюджетникам та пенсії, а також оголошено, що з січня не відбудеться запланованого збільшенння допомоги на дитину. Отже, в Москві білоруський президент просив зменшення ціни на газ на наступний рік, а також наступного кредиту — в 3,5 млрд. рублів (нещодавно Росія виділила своєму союзнику 2 млрд. рублів).
Вилітаючи до Москви, Лукашенко блефував: «Публічно хочу відкинути всілякі інсинуації, начебто ми ледь не на колінах їдемо в Кремль щось випросити. Зразу хочу сказати: ми сьогодні абсолютно нічого не збираємося просити». Водночас у минулий четвер на прес–конференції президент натякнув, що чекає грошей від Заходу: «Ми уже й в американців попросили п’ять мільярдів. Але вони якось не дуже поспішають». Відомо, зокрема, що Мінськ чекає на рішення Міжнародного валютного фонду про надання кредиту в 2 млрд. доларів. Швидше, говорячи про «гроші Заходу», Лукашенко скористався своїм звичним прийомом — шантажувати Москву.
Коли версталося це число «УМ», результати московських переговорів Олександра Лукашенка з Дмитром Медведєвим не були відомі. Але в ЗМІ активно кружляли чутки, що російський президент просив у Лукашенка розплатитися за дешевий газ політичною підтримкою, а конкретно — щоб Білорусь визнала незалежність Абхазії та Південної Осетії.