За рішенням Міжнародної організації колекціонерів ялинкових іграшок Golden Glow («Золоте сяйво»), антикварними вважають ті іграшки, що вироблені до 1966 року. Після встановленого рубікону новорічні прикраси почали штампувати масово, тому вони не вважаються особливо цінними.
У Києві та Львові старовинних ватних балеринок, фігурки з тисненого картону, скляних казкових героїв на прищепках часом вдається розгледіти серед всякої всячини на «блошиних» ринках. Новорічні прикраси на полицях антикварних салонів і крамниць — велика рідкість. Хоча хто хоче шукати — знаходить. Однією з колекціонерок ялинкових прикрас є донедавна скандальна журналістка, нині письменниця Лада Лузіна. У її зібранні — близько тисячі новорічних іграшок. Лада навіть організувала власний інтернет–музей Нового року.
Узагалі у всесвітній павутині можна нашукати чимало ялинкового антикваріату. Досить розвинені уже його продаж і обмін через інтернет у сусідній Росії. (До речі, зараз у Москві проходить п’ятиденний Різдвяний «блошиний» ринок). Так, наприклад, фігурку червоноармійця на лижах 30–х років минулого століття пропонують придбати за 3 тисячі 500 російських рублів (приблизно 1 тисяча 200 гривень), клоун на гойдалці того ж періоду уже дешевший — 2100 рублів. Одними з найдорожчих новорічних прикрас вважаються ті, які випускали у роки Другої світової війни. Так, здавалось би, звичайна шишка, але 40–х років ХХ століття коштує 4 тисячі 500 рублів (близько 1500 гривень).
Найдешевша пропозиція, яку вдалося знайти в інтернеті, — фігурки за 20 гривень із Києва. Хоч і були вони у розділі антикварних пропозицій, їх вік точно «юний» — лише кілька десятків років.
У столиці можна ще встигнути пошукати справжню антикварну новорічну іграшку на підсумковому антикварному зльоті, що традиційно проходить в останню суботу місяця, — незважаючи ні на погоду, ні на кризу, сюди, напевно, з’їдуться поціновувачі старовини з усієї України, від Президента до пенсіонера.