Екс–президент США Білл Клінтон погодився на прохання Барака Обами розкрити джерела фінансування свого фонду, які залишалися таємницею всі 11 років його існування. Таке фінансове «чистилище» потрібно пройти для того, щоб Хілларі Клінтон могла зайняти посаду держсекретаря США, маючи «чисту біографію» і прозорий фінансовий звіт щодо джерел поповнення її родинного бюджету. Повний список фінансових донорів із учорашнього дня викладено на сайті фонду Вільяма Клінтона http://www.clintonfoundation.org/contributors, але інтерес світових ЗМІ до фінансової кухні подружжя Клінтонів виявився настільки великим, що за добу сайт заблокувався.
Фонд займається гуманітарною допомогою, лікуванням та профілактикою СНІДу, проблемами глобального потепління. До оприлюдненого списку входять більше 200 тисяч донорів — урядових і неурядових організацій, фондів, інституцій, приватних осіб із десятків країн світу, зокрема і з України. Так, прізвище Віктора Пінчука значиться серед тих, хто пожертвував фонду від 1 до 5 млн. доларів. (До речі, в цій категорії доброчинців є і власник «Криворіжсталі» Лакшмі Міталл). Очолюваний дружиною Пінчука Оленою Франчук український фонд «АнтиСНІД» вніс до клінтонового фонду від 500 тис. до мільйона доларів.
«У нас на сайті фонду є окремий розділ про співпрацю з фондом Білла Клінтона, — прокоментував «УМ» цю інформацію директор із комунікації фонду Олени Франчук «АнтиСНІД» Павло Півімов. — Ідеться про спільний проект фонду Олени Франчук «АнтиСНІД» та фонду Віктора Пінчука, започаткований ще 2006 року. Два українські фонди виділили для фонду Білла Клінтона грант у 2,5 мільйона доларів на п’ять років. Основна мета — залучення кращого іноземного досвіду боротьби з ВІЛ/СНІД в Україні. До речі, фонд Клінтона працює також з українським урядом, аби зменшити ціни на антиретровірусні препарати для ВІЛ–позитивних людей».
На рахунку фонду нині перебуває 492 млн. доларів, 200 млн. із яких подарували уряди країн. Найбільший інтерес американської преси викликає те, що серед донорів значаться уряди країн та олігархи Близького Сходу (Саудівська Аравія внесла від 10 до 25 млн. доларів).