Остання хвилина 2008 року буде довшою на одну секунду, повідомляє тижневик «Нью Саєнтіст». Хвилину буде продовжено на секунду з метою скоригувати невелику розбіжність між еталонними атомними годинниками та астрономічним часом. Така розбіжність утворюється внаслідок постійного уповільнення обертання Землі.
Щоб уникнути такого додавання до останньої хвилини в окремі роки однієї чи кілько секунд, Міжнародний телекомунікаційний союз запропонував сумувати їх і коли приблизно за 600 років назбирається повна година, додати її одноразово. Але тоді нульова точка відліку часу — Грінвіч у Великій Британії — втратила б свій міжнародний статус місця, де тамтешній час збігається з універсальним. Таке місце переміщалося б упродовж сотень років у напрямку Парижа, а потім впродовж століття — назад до Грінвіча.
Універсальний час обраховується на підставі повного оберту Землі, поділеного на 86 тис. 400 секунд. З огляду на сповільнення швидкості обертів, 1972 року було прийнято новий стандарт, який базується на надточних атомних годинниках. Міжнародний атомний час (TAI) тепер описує секунду як еквівалент 9192,631770 коливання атому цезію–133. 1972 року до універсального часу було додано десять секунд, а після того ще 23 в різні роки. Останній раз — 2005–го.