Женева–2
17—18 грудня Грузія та Росія провели в Женеві другий раунд прямих переговорів за посередництва ЄС, ООН та ОБСЄ. Обговорювали питання безпеки, зокрема запобігання неконтрольованої стрілянини з обох боків, та долю приблизно 160 тисяч біженців. Представник ЄС Анрі Дюкуенн повідомив, що представники Південної Осетії та Абхазії брали участь у консультаціях «на неформальних засадах». Тим часом президент Грузії Михаїл Саакашвілі заявив у інтерв’ю агенції ІТАР–ТАКС, що він не має наміру балотуватися на черговий президентський термін (його повноваження закінчуються в січні 2013 року). За Конституцією Грузії, одна особа не може бути обраною президентом більше двох разів, а Саакашвілі перемагав на виборах 2004 та 2008 років.
«Крайслер» послали у відпустку
Американський автомобільний концерн «Крайслер» оголосив, що з сьогоднішнього дня зупиняє на місяць виробництво. Такий крок викликаний кризою перевиробництва унаслідок різкого падіння попиту. Обсяги продажів цього та інших американських автомобільних концернів впали до найнижчого рівня за останні 25 років. Раніше інший американський автогігант — «Дженерал моторс» — вирішив на третину скоротити виробництво в першому кварталі наступного року.
Словенія не пустить до ЄС
Словенія погрожує заблокувати вступ Хорватії до ЄС з огляду на невирішені суперечки про морський та сухопутний кордони між двома країнами. Переговори між Загребом та ЄС тривають уже три роки і мали відновитися сьогодні. Хорватія сподівалася успішно закінчити їх уже наступного року.
Суперечки щодо кордонів та взаємні територіальні претензії між Словенією і Хорватією тривають із 1991 року, тобто з часу розпаду Югославії та здобуття ними незалежності. Піддаються сумніву державна приналежність чотирьох сіл на адріатичному узбережжі та лінія державного кордону в Піранській затоці. Хорватія висуває до Словенії такі вимоги стосовно морського кордону, за виконання яких Словенія не буде мати власних міжнародних вод та виходу в Адріатичне море.
Латвія не поїде на «Євробачення»
Латвійська влада повідомила, що через економічну кризу відмовляється від участі в пісенному конкурсі «Євробачення», який відбудеться в травні наступного року в Москві. Продюсер Івета Лепешко, член відбіркової комісії латвійської частини конкурсу, висловила жаль щодо такого рішення офіційної влади та наголосила, що це не такий вже дорогий захід і що представники Латвії завжди займали високі місця на «Євробаченні». Латвія має найгірші з усіх 27 країн ЄС економічні показники. Національний валовий продукт у третьому кварталі впав на 4,6 відсотка порівняно з відповідним періодом минулого року. Уряд зобов’язав усі державні та громадські організації та інституції зменшити свої видатки в 2009 році на 15 відсотків та пообіцяв почати з себе, ліквідувавши сім із 18 міністерств.