Ініціативу проголосили на вчорашньому пленарному засіданні кримської Верховної Ради окремим питанням порядку денного, і полягає вона у внесенні змін до діючого закону України «Про мисливське господарство і полювання».
Турбують кримських депутатів, і зокрема голову Постійної комісії ВР АРК з аграрних і земельних питань, екології та раціонального природокористування Олега Русецького, котрий, власне, і є автором цього проекту постанови, «баклани великі». Через популяцію цих водоплавних пернатих у Східному Криму, передусім на території Мисовської сільради Ленінського району, «склалась негативна екологічна ситуація». Коли побудували Кримську АЕС, затопили острови на Ахташському озері, де баклани традиційно селились, птахи перебрались у тутешні соснові ліси. І, відповідно, там же залишають свій послід. Від нього дерева поступово всихають і гинуть. Фахівці підрахували: за останні вісім років «спалено» їдкими пташиними фекаліями майже 200 гектарів лісу. Окрім того, ці ж птахи пошкодили майже шість із 14 гектарів закладеної на території Останкінської сільради захисної лісосмуги. Помічені кубла бакланів і в листяних лісах регіону.
За інформацією Олега Русецького, лісники щовесни вдаються до шумового відлякування птахів під час їхього гніздування, проте це не зарадило. Відтак залишився єдиний ефективний і найдешевший спосіб — цілеспрямований відстріл. Начебто це на практиці довела сусідня Білорусь, де на птаха–шкідника дозволили полювання, включивши до переліку шкідливих видів.
Підтримавши спочатку ініціативу пана Русецького, народні обранці в останню хвилину змінили свою думку і з передачею «розстрільного» проекту до Києва вирішили зачекати. Вони погодились поміркувати щодо іншого, гуманнішого способу боротьби зі шкідниками лісу.