Днями в родині юного мешканця Лубен готувалися відзначити не менш значуще для малого свято — його день народження. Тож напередодні тато придбав у місцевому універмазі кілька яскравих картонних трубок півметрової довжини, з нутрощів яких після підпалу вилітає полум’яна начинка. Їх разом з іменинником одразу почали випробовувати у парку. Три такі собі міні–ракети «стартували» успішно, а одна... вибухнула просто в дитячих руках.
За свідченнями очевидців, переляк і шок хлопчика були такими, що він спочатку навіть не відчував болю. Однак поставлений по «гарячих», у буквальному значенні цього слова, слідах діагноз лікарів виявився серйозним: опіки обох рук третього ступеня. На щастя, обійшлося без ушкодження інших органів і якихось серйозних ускладнень. Тож медики дозволили «доліковувати» наслідки згаданого вибуху вдома.
Як з’ясувалося, феєрверки мали китайське походження. Причому інструкція до них, надрукована невеличкими літерами, навіть застерігала від подібного «ручного управління» і рекомендувала закріпити це піротехнічне диво на землі, а після його підпалу відійти на безпечну відстань. Але прочитали її вже після того, як гримнуло…
До речі, про особливості поводження з тими чи іншими піротехнічними засобами покупцям повинні розповідати продавці такої «вибухівки». Однак роблять вони це далеко не завжди. Зате демонструють чудеса поінформованості про найменшу «небезпеку» для своїх вотчин. Скажімо, днями у Полтаві працівники відповідних служб влаштували спільний рейд, у ході якого мали перевірити, чи дотримуються торговці «вибуховим» товаром правил його реалізації. Та перевіряти було практично нікого — абсолютна більшість таких «точок» зачинилися саме перед візитом «ревізорів».