Тоді як представники черкаських обласних організацій Української народної партії, Народного руху України, Трудової партії України, ВО «Свобода» та Всеукраїнського об’єднання ветеранів офіційно дякували мерові міста Сергію Одаричу за перенесення пам’ятника Володимиру Леніну з центральної площі до парку «Перемога», черкаські комуністи організували на головному майдані, який теж носить ім’я Леніна, показовий «народний трибунал». Разом із комуністами туди прийшли і соціалісти.
Гуртом вони судили посадовців, котрі, на їхню думку, причетні до руйнування монумента Ілліча в Черкасах. «Судові» рішення на свіжому повітрі вийшли в дусі попередників теперішніх комуністів, котрі свого часу громили храми і саджали в каталажки всіх підряд. Тож після ухвали резолюції мер Черкас Сергій Одарич та голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко «засуджені до довічного ув’язнення». Така ж участь, за рішенням лівих, чекає і на голову Чигиринської райадміністрації Петра Литвина: останньому дісталося за те, що на батьківщині гетьмана Богдана Хмельницького прибрали майже всі пам’ятники Леніну. Цікаво, що того дня, певно, для більшої солідності дійства, «народний трибунал» навіть проголосував за ліквідацію в Україні інституту президентства.
Проте у Черкаській міській раді вже створено нову топонімічну комісію, яка має відновити історичну пам’ять та справедливість у назвах міських вулиць, парків та площ.
«До комісії увійшли відомі черкаські історики, краєзнавці, археологи, а також міські та обласні депутати. Перше питання, котре буде винесено на розгляд комісії, — це перейменування площі Леніна в Черкасах. Вже є пропозиція назвати її Соборною, аби повернути площі стару історичну назву. Адже в середині XIX століття на місці сучасної будівлі Черкаської облдержадміністрації височів Свято–Миколаївський собор, а майдан називали Соборним», — каже заступник міського голови Черкас Сергій Гура, котрий і очолює нову топонімічну комісію в місті.
До речі, попереду в цієї комісії роботи — непочатий край, оскільки в Черкасах є вулиці Леніна, Енгельса, провулок Праці. Загалом у місті над Дніпром під час комуністичної влади було перейменовано більше 80 відсотків вулиць.