Позавчора у світі відзначали Антикорупційний день. З цієї нагоди провідна у світі неурядова організація Transparency International («Міжнародна прозорість») оприлюднила свій черговий, четвертий, звіт про рівень корумпованості при здійсненні зовнішньоторговельних операцій. Організація в серпні–жовтні цього року спільно з компанією «Геллап інтернешнл» опитала 2742 урядовців високого рангу та бізнесменів. Запитання формулювалося приблизно так: представники яких країн найбільш охоче йдуть на підкуп при веденні бізнесу за кордоном? Дослідженням були охоплені 22 країни з найбільшим промисловим потенціалом, які разом випускають 75 відсотків світової продукції. Україна не входить до цього списку. На підставі дослідження був складений «індекс хабарників» — країн, чиї представники найчастіше «дають на лапу» при укладанні міжнародних угод.
Найбільш корумпованими виявилися російські експортери — вони схильні вирішувати всі питання за допомогою хабарів. Наступні місця посіли Китай, Мексика, Індія та Італія. Стосовно країн, представники яких ніколи не вдаються до хабарів для досягнення мети, то тут лідером виявилася Бельгія. Доволі чисті руки мають також бізнесмени інших чотирьох країн із першої п’ятірки: Канади, Голландії, Швейцарії та Німеччини. Якщо розглянути окремі сектори промисловості, то найкорумпованішими є будівельний і нафтогазовий та важка промисловість. Найбільш законослухняними та «чистими» є рибний промисел, фінансовий сектор та інформаційні технології.
Олена Панфілова, керівник російського представництва Transparency Intrernational, заявила в інтерв’ю Бі–Бі–Сі, що першість росіян у рейтингу віддзеркалює стан всепроникної корупції всередині Росії.