Британські інженери презентували модель ракетного автомобіля, який має стати найшвидшою машиною світу. 1997 року пілот Королівських ВПС Великої Британії Енді Грін увійшов у історію, коли на автомобілі Thrust SSC з авіаційним двигуном розвинув швидкість 1228 кілометрів за годину, тобто першим на планеті подолав звуковий бар’єр. Надзвукову машину розробила та виготовила група британських інженерів. Тепер ця команда презентувала іншу розробку — автомобіль під назвою Bloodhound («Гонча собака») з ракетним двигуном марки Typhoon–Eurofighter, який має розвинути швидкість 1000 миль (1610 кілометрів) за годину. Це перевищує швидкість випущеної з пістолета кулі. За кермо такого авто знову сяде Енді Грін.
Автомобіль виготовляється з використанням космічних технологій. Робота над ним триває вже 18 місяців, а спроба встановлення нового рекорду запланована на 2011 рік. Імовірно, випробовуватимуть надзвукове авто в пустелі Блек Рок в американському штаті Невада. Надзвукова «Гонча собака» має довжину 12,8 метра, важить 6,4 тонни. Діаметр колеса — 900 міліметрів. Щоб витримати такі велетенські навантаження, колеса виготовлено з титану. Авто здатне розганятися до швидкості 1050 миль (1690 кілометрів) за годину лише впродовж 40 секунд. При такій швидкості тиск повітря на один квадратний метр вуглеволокнистої поверхні машини становить 12 тонн. «Це велика інженерна пригода. Наразі ще не вирішені кілька питань, але я впевнений, що інженерні відповіді будуть знайдені», — розповідає Бі–Бі–Сі технічний керівник проекту Джон Пайпер. Водій–випробовувач Енді Грін говорить, що в таких проектах завжди присутній ризик, але машина розробляється з урахуванням максимальної безпеки для водія. «При нульовому ризику — це вже не цікаво», — додає він.
Ідея машини–кулі належить навіть не інженерам, а новому міністру науки Великої Британії лорду Полу Дрейсону, який свого часу був автогонщиком. Ще працюючи в Міністерстві оборони, Дрейсон запросив на розмову вчених та запропонував реалізувати проект, який міг би привернути увагу шкільної молоді та заохотив дітей до кар’єри в галузі наук і технологій. «Якщо ми не надихнемо теперішнє та наступні покоління на звершення великих справ, то ми не будемо мати країни», — вважає Пол Дрейсон.