9 грудня 1968 року один із піонерів комп’ютерної техніки доктор Дуглас Енгелбарт продемонстрував на американській щорічній комп’ютерній конференції «Фолл Джойнт» у місті Сан–Франциско новий спосіб роботи з комп’ютерами — з використанням мишки. «Мама» всіх сучасних комп’ютерних мишок мала дерев’яний корпус і лише одну кнопку на ньому. З урахуванням можливостей, які відкривав цей простенький прототип, надалі було розроблено програмне забезпечення комп’ютерів, яким ми користуємося нині.
Першу мишку насправді виготовив інженер Білл Інгліш, а доктор Енгелбарт лише представив її колегам на конференції та продемонстрував, як із її допомогою можна створювати, копіювати, вставляти і редагувати текстові файли. Головні вчорашні урочистості пройшли в Каліфорнії, де народилася перша мишка. Вже 1969 року вона знайшла практичне застосування в Каліфорнійському університеті у Лос–Анджелесі.
Зараз є оптичні, лазерні, безпровідні мишки. У серпні цього року французька компанія «Мовеа» представила мишку, для якої не потрібна жодна поверхня, нею можна водити просто в повітрі для керування курсором. Швейцарська компанія «Логітек», провідний виробник такої продукції, нещодавно відсвяткувала випуск мільярдної мишки. І сподівається випустити наступні мільярди, бо наразі не знайдено ефективної заміни такому, здавалося б, простому комп’ютерному гаджету. Життя лише розпочинається у 40 років.