Співробітники управління боротьби з організованою злочинністю обласної міліції днями «засвітили» таке собі «довгограюче» шахрайство групи з кількох полтавців. Як з’ясувалося, спритники шукали покупців свого товару через інтернет. При цьому пропонували все, що душа потенційного ділового партнера забажає: цемент, зерно, мило, борошно, пральний порошок...Головне — щоб покупець ліквідного товару забезпечив попередню оплату (зазвичай половину його вартості).
Хоча в такий спосіб він фактично купував не більше ніж... переданий факсом папірець «липового» договору купівлі–продажу, в якому справжнім був лише номер розрахункового рахунку суто шахрайської фірми. Тільки–но на той рахунок «капала» певна сума, фундатори згаданих «Рогів і копит» забирали її готівкою, ділили між собою і використовували на придбання розкішного житла, дорогих автомобілів, антикваріату. Справжніх же власників тих грошей шахраї спочатку заспокоювали черговою легендою про форс–мажорні обставини, які затримують куплений товар десь у дорозі, а потім узагалі «розчинялися» для них у часі та просторі.
Тим паче що географія ошуканства виявилася найширшою — від Криму і Луганська до Львова. Однак, навіть збагнувши, що їх «розвели, як лохів», потерпілі не поспішали звертатися до міліції. Це дало змогу зловмисникам «розкручувати» свій вельми специфічний «бізнес» щонайменше два роки. За цей час своєю «віртуальною крамничкою» вони полегшили гаманці та рахунки «клієнтів» на суму, яка вже зараз упритул наблизилася до трьох мільйонів гривень. І далі тільки зростатиме, оскільки перелік потерпілих від згаданих шахрайств поповнюється постійно.
Чи не єдиною втіхою для останніх стала звістка про те, що з помешкань шахраїв працівники УБОЗ вилучили чимало коштовних речей, серед яких є й справжні раритети. Після їхньої, так би мовити, зворотної конвертації у гривні бодай частину привласненого спритниками, все ж вдасться повернути тим, хто потрапив на їхній гачок. Зловмисникам же сьогодні «світить» від трьох до восьми років позбавлення волі. Адже проти них порушено кримінальну справу за статтею, яка передбачає покарання за шахрайство у великих розмірах з використанням електронно–обчислювальної техніки.
А ТИМ ЧАСОМ...
На Тернопільщині викрили шахраїв, які незаконно оформляли кредити на селян. Як повідомляє відділ громадських зв’язків обласного управління міліції, викрито трьох місцевих жителів віком 22–23 роки, які оформлювали кредити на довірливих людей, переважно з сільської місцевості. При цьому шахраї переконували, що жодних зобов’язань з погашення кредитів селяни не матимуть. За допомогу в оформленні на себе кредиту шахраї обіцяли кожній жертві по 300–500 гривень. Міліціонери вже задокументували сім фактів таких шахрайств, вчинених групою. Проте правоохоронці не виключають, що насправді кількість обманутих є значно більшою.
Наразі затримано одного з учасників групи, який, як з’ясувалося, вже перебував під слідством за вчинення подібних шахрайств.