Реванш Усика та Ф'юрі: прогнози експертів на майбутній поєдинок
Усик та Ф'юрі анонсували дату другого поєдинку. Ф'юрі розраховує на свою перемогу. А експерти називають фаворитом Усика >>
Вирватися з міцних обіймів норвежок Вікторії Борщенко не вдалося. (Александра ДЖОРОВИЧА.)
Не надто яскрава гра збірної України в першому матчі в Македонії з португалками залишила питання щодо спроможності наших дівчат. Тож наступний двобій проти команди Норвегії мав стати лакмусовим папірцем — чи здатні «синьо–жовті» претендувати на медалі Євро–2008.
На жаль, чемпіонки континенту й тріумфаторки Олімпійських ігор–2008 довели, що українки нині помітно поступаються провідним збірним світу. Причому і в швидкості пересування майданчиком, і в швидкості думки. Підсумок — розгромна поразка. Її гіркоту не вийшло підсолодити й у заключному турі стартового етапу, в матчі з командою Іспанії. А далі буде ще важче…
У матчі з дівчатами з Норвегії Леонід Євтушенко дав можливість проявити себе в воротах Вікторії Тимошенко, зрідка випускаючи на заміну Тетяну Чухно (досвідчена Ірина Гончарова відпочивала). На лівому фланзі з перших хвилин вийшла Вікторія Борщенко, а Наталка Скунзяк отримала свій час у другому таймі.
Дебютне виконання нашими дівчатами гімну України в Охріді не надихнуло на звершення — відчувалося, що вони побоюються іменитого суперника. Нервувалася навіть капітан команди Анастасія Подпалова — запоріжанка часом втрачала м’яч «на рівному місці», а цілі досягли лише п’ять її кидків із 15. Що вже казати про молодших подруг по команді.
Особливо важко було боротися з потужними скандинавками лінійній Ірині Шеєнко. Тренери спробували на цій позиції Марію Боклащук, але успіху такий хід не приніс. У цей час клубний наставник Боклащук і Насті Сокіл у підмосковній «Звєзді», керманич російської збірної Євген Трефілов, червонів від сорому. «Виходить, це я їх не зумів навчити, як треба грати», — самокритично висловився авторитетний фахівець.
В атаці наші часто передбачувано ганяли м’яч по периметру шестиметрової зони — більшість голів стали наслідком індивідуальних дій, а не хитрих продуманих комбінацій.
Коли перевага норвезької команди сягнула 10 пунктів (13:3), сумнівів у підсумку двобою не залишилося. Максимальну різницю «мінус 16» табло зафіксувало в другому таймі (12:28), після чого «синьо–жовті» лише трохи підкоротили відставання.
«Норвезька команда — зіграна й досвідчена, вона серйозно налаштувалася на нас і не дозволила зіграти в свій гандбол, — каже в коментарі «УМ» воротар збірної України Вікторія Тимошенкова. — Нам є чому повчитися у такого суперника».
Леонід Євтушенко, головний тренер збірної України:
— Визнаю, ми отримали по заслугах. Усе ж таки норвежки — олімпійські чемпіонки. Але, чесно кажучи, такого жахливого суддівства на чемпіонатах Європи я ще не бачив.
Марина Вергелюк, гравець збірної України:
— У багатьох наших дівчат сьогодні не пішла гра — таке трапляється. Ми занадто поспішали в атаці, через що часто втрачали м’яч, та й у захист не встигали вертатися. Саме в контратаках норвежки створили собі запас міцності. До того ж рефері вирішили на нас потиснути. Але, гадаю, ми не показали свій справжній рівень — за цим матчем не варто судити, що збірна України — слабенька команда, яка не готова до чемпіонату.
Маріт Брейвік, головний тренер збірної Норвегії:
— Я задоволена, як провела матч моя команда. Ми дуже добре грали в захисті з самого початку двобою і вдало проводити швидкі атаки.
Крістін Лунде, гравець збірної Норвегії:
— Я очікувала, що українки сьогодні зіграють краще. Вони не створили для нас жодних сюрпризів, хоча я знаю, що у вашій збірній є класні гравці. Мені сподобалося, як ми діяли в обороні. Гадаю, Норвегія може розраховувати на медаль першості, а прагнутимемо, звісно, до золотої.
Після такої невдачі моментом істини для нашої команди став недільний двобій з іспанками. Піренейки здивували нічиєю в першому турі з Норвегією, але початок матчу Україна — Іспанія викликав сумніви в потужності суперниць. «Синьо–жовті» зі стартових хвилин просто знесли «Червону фурію» з майданчика — 4:0 на нашу користь. Два з чотирьох м’ячів наші забили в швидких відривах, що рідко вдавалося в зустрічі зі скандинавками.
Проте тайм–аут, вчасно взятий Хорхе Дуеньясом, повернув його дівчат до тями, й уже за 10 хвилин вони вели перед — 7:6. У наших же кудись зникла швидкість і гострота в атаці. Злагодженим захистом похвалитися вони теж наразі не можуть.
Цього разу Леонід Євтушенко включив до заявки двох воротарів — Тетяна Чухно спостерігала за грою з трибун. Але, думається, про це рішення наставник пошкодував, бо ні Вікторія Тимошенкова, ні Ірина Гончарова надійністю позавчора не відзначалися. Перша відбила три кидки з 12, друга — лише два з 17.
На лаві запасних з’явилася Лілія Горільська, та кинути в бій молоду лінійну тренери не ризикнули.
За рівної гри «м’яч у м’яч» отримали травми лідери команд — Анастасія Подпалова й Марта Манге; у другому таймі на майданчик вони не виходили. До слова, поки Манге грала, українки розгулятися їй не дали, дозволивши лише одного разу неточно кинути.
Євтушенко спробував посилити атаку запоріжанкою Ольгою Лаюк, яка в матчі з португалками провела в грі менше хвилини, припустившись грубої помилки. Права напівсередня «Мотора» відзначилася двома потужними пострілами в «дев’ятку» суперниць, але ще чотири кидки «запорола».
За сім хвилин до фінальної сирени іспанкам вдалося використати більшість і відірватися на три пункти — 22:19. Але лідерські якості проявили львів’янка Регіна Шимкуте, закинувши три м’ячі за чотири хвилини. Наші навіть повели перед — 24:23. Шкода, що на останній хвилині проґавили розіграш «червоними» дев’ятиметрового штрафного.
За нічийного рахунку «синьо–жовті» мали на завершальну атаку 45 секунд. Та в вирішальний момент словацькі судді, чомусь не зупинили час, і підопічні Євтушенка не встигли як слід скористатися дев’ятиметровим.
Леонід Євтушенко, головний тренер збірної України:
— Суперники були гідні один одного, тож гра вийшла рівною. Іспанки мені сподобалися своєю командною рухливістю.
Регіна Шимкуте, найкращий гравець матчу в збірній України:
— Іспанія — команда нашого рівня. Та все ж ми мали вигравати, але чогось не вистачило. Не знаю, чого (посміхається). Можливо, воротар суперника добре діяв.
На останній хвилині я хотіла взяти ініціативу на себе, але забракло часу й, мабуть, сил. Тепер, аби потрапити до півфіналу, маємо як слід налаштуватися на наступні матчі й виривати перемоги зубами.
Ірина Шеєнко, гравець збірної України:
— Матч вийшов складним для нас. Ми дуже хотіли перемогти, однак невдала реалізація гольових моментів не дозволила взяти два очки.
Хорхе Дуеньяс, головний тренер збірної Іспанії:
— Ми почали двобій невдало, але потім змогли налагодити захист і досягти переваги в три м’ячі. Надалі травма Марти наприкінці першого тайму й вилучення іншого нашого гравця на дві хвилини дозволили українкам звести зустріч унічию. Насправді ми мали вигравати. Утім, вважаю, ми чудово виступили на першому етапі.
Таким чином, збірна України посіла третє місце у своєму квартеті попереднього раунду й пройшла до основного етапу з вельми скромними показниками. Тепер лише диво допоможе нашим дівчатам пробитися до півфіналу (для цього слід вийти на друге місце у своїй групі другого етапу). Почати творити це диво українки спробують сьогодні в дуелі з угорками.
Приємно здивувала своєю грою на минулому тижні збірна Білорусі — вона пройшла до основного раунду з квартету С. У впевненій перемозі над австрійками взяли участь розігруюча запорізького «Мотора» Ірина Могиліна, яка з шістьма голами стала найрезультативнішою в матчі, а також Лілія Артюхович (1 м’яч) й Наталія Каменщикова (2) зі львівської «Галичанки».
* * *
Тріумфувавши у двох принципових дербі з колишніми югославськими республіками, продовжує боротьбу за нагороди збірна Македонії. У останньому матчі господаркам перемогти сербок чотирма голами допомогла 25–річна українка Юлія Портянко.
* * *
Українські судді Тетяна Ракітіна й Ірина Ткачук, переїхавши з Охріда до Скоп’є, впевнено відпрацювали на своїй другій зустрічі на турнірі — німкень із хорватками. Учора їм довірили «наглядати» за протистоянням основного раунду Білорусь — Хорватія.
Чемпіонат Європи. Жінки. Попередній раунд. 2–й і 3–й тури
Група А (Скоп’є)
Данія — Угорщина — 26:26 (16:17), Румунія — Франція — 30:25 (17:13).
Румунія — Данія — 29:27 (10:13), Угорщина — Франція — 29:26 (15:14).
Підсумкове становище: Румунія — 6, Данія, Угорщина — 3, Франція — 0.
Група В (Охрід)
Іспанія — Португалія — 29:24 (12:13), Норвегія — Україна — 33:20 (16:8; найрезультативніші: Ларсен (7), Йохансен (5) — Ніколаєнко, Подпалова (по 5), Шимкуте (4), Вергелюк (2), Манагарова, Боклащук, Борщенко, Скунзяк (по 1)).
Норвегія — Португалія — 34:19 (16:9), Україна — Іспанія — 24:24 (12:12; найрезультативніші: Шимкуте (8), Шеєнко (4), Вергелюк (3), Сокіл, Лаюк (2), Подпалова, Ніколаєнко, Манагарова, Борщенко, Скунзяк (по 1) — Беатріс Фернандес (7)).
Підсумкове становище: Норвегія — 5, Іспанія — 4, Україна — 3, Португалія — 0.
Група С (Охрід). Росія — Швеція — 19:19 (5:8), Білорусь — Австрія — 31:21 (14:12).
Підсумкове становище: Росія — 5, Швеція — 4, Білорусь — 3, Австрія — 0.
Група D (Скоп’є). Македонія — Сербія — 31:30 (16:14), Німеччина — Хорватія — 32:27 (19:13).
Підсумкове становище: Німеччина — 6, Македонія — 4, Хорватія — 2, Сербія — 0.
* * *
Основний раунд. Турнірне становище
Група І (Охрід). Румунія — 4, Норвегія — 3, Іспанія — 2, Данія, Угорщина, Україна — 1.
Група ІІ (Скоп’є). Німеччина — 4, Росія — 3, Швеція, Македонія — 2, Білорусь — 1, Хорватія — 0.
Усик та Ф'юрі анонсували дату другого поєдинку. Ф'юрі розраховує на свою перемогу. А експерти називають фаворитом Усика >>
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>