З другої спроби ( перша була у вересні) міськрада все ж пристала на ініціативу свого мера Сергія Брайка й ухвалила рішення «Про заходи з урегулювання земельних відносин на території міста Ялта». Воно зводиться до тимчасової, ймовірно, аж до квітня 2009 року, заборони виділяти міську землю у власність або ж в оренду, розтлумачили «УМ» у прес–службі мерії. Себто до народних обранців, котрі, власне, чи не найбільше причетні до інтенсивного розбазарювання основних ліквідів міста під виглядом різноманітних інвестиційних проектів і, зрештою, хаосу в архітектурно–будівельній політиці, нарешті начебто дійшло, що потрібно зупинитись. Щоправда, перед цим, тобто до останнього пленарного засідання сесії, вони встигли–таки «протягнути» близько чотирьохсот «своїх» питань, пов’язаних із нерухомістю і землевідведенням.
Але віднині до нового етапу перекроювання «земельного пирога» міськрада приступить тільки після затвердження на сесії правил забудови, які наразі на стадії розробки. Правила мають максимально корелюватись із генпланом міста, декілька місяців тому ухваленим кримським парламентом, покликаним унеможливити подальше спотворення історичної, паркової та пляжної зон міста. Чи зуміють народні депутати проявити шляхетний порив до кінця, покаже, звичайно, час. А з іншого боку, куди їм діватись, коли фінансова криза просто давить на горло власній пісні. Адже наразі, як повідомили «УМ», фактично повністю згортається у місті будь–яке будівництво, і приїжджий контингент рядових майстрів прибуткової, особливо для київських, дніпропетровських та донецьких девелоперських компаній, донедавна справи через це масово повертається на свої «зимові квартири».
Ялтинські депутати також порекомендували накласти аналогічний тимчасовий «земельний» мораторій своїм колегам із Алупкинської міськради і всіх селищних рад від Гурзуфа до Фороса.