Ще одна здобич піратів
Учора сомалійські флібустьєри захопили в Аденській затоці ліберійське судно, яке перевозило хімікати. Команді корабля вдалося вискочити за борт, і згодом їх урятував військовий корабель Німеччини, який зайшов патрулювати у ці води. Про це інформує агенція «Франс прес». Зараз сомалійські пірати утримують у полоні 17 суден разом із членами їхніх екіпажів.
У Бангкоку — надзвичайний стан
Уряд Таїланду запровадив надзвичайний стан, причому не в усій столиці, а лише в районі двох аеропортів, заблокованих повстанцями. Тайська поліція заявляє, що наразі не має намірів застосовувати силу проти опозиції, незважаючи на те, що вона оголосила про плани заблокувати дороги до найбільших курортів країни. Спостерігачі передбачають, що така мирна позиція поліції та керівників армії може свідчити про підготовку в країні військового перевороту.
Як сповіщає «Лєнта.ру», спираючись на інформацію посольства РФ у Таїланді, запасний аеропорт «Утапао», що за 130 км від Бангкока, «працює на межі можливостей». Адже фактично лише звідси відбуваються рейси, якими близько 10 тисяч закордонних туристів, заблокованих тайською політичною кризою, можуть вилетіти на батьківщину.
Бази РФ у Грузії обійдуться в 10—12 млрд. рублів
Створення лише однієї військової бази в Південній Осетії обійдеться казні Росії в 5—6 млрд. рублів і розтягнеться у часі не на один рік. А загальні витрати на розбудову баз у цій сепаратистській республіці Грузії, а також в Осетії, як передбачає міністерство оборони РФ, становитимуть 10—12 млрд. рублів. Про це пише сайт «Газета GZT.ru» з посиланням на джерело в службі розквартирування та благоустрою МО РФ. Така значна сума витрат пов’язана з гірською місцевістю та необхідністю будувати не лише казарми і парки для військової техніки, а й прокладати дороги й тягнути спецзв’язок. Жодних договорів із Сухумі та Цхінвалі щодо облаштування баз наразі немає. Росіяни виходять лише з норм договорів про дружбу, співпрацю та взаємодопомогу між їхньою країною та вказаними республіками.