Учора Музей Української Народної Республіки поповнився цікавими експонатами. Паризький колекціонер Серж Гетц подарував новому закладу свою колекцію книжок і документів про УНР. «Найцікавішою в колекції Гетца (мати якого, до речі, українка) є «Карта України з залізничними шляхами, копальнями заліза, солі і нафти», укладена 1919 року в Києві і надрукована у Відні, — розповідає завідувач відділу музеїв Українського інституту національної пам’яті, директор Музею УНР Олександр Кучерук. — Там указано кордони України й усі етнічні території, що залишилися поза кордонами. У Росії це Курщина, Кубань, Поволжя. Тепер зрозуміло, чому голод був на Поволжі, — ці землі були заселені українцями. Ця карта друкувалася під паризькі мирні переговори, де визначалися кордони Європи після І Світової війни». Подібна карта була надрукована і французькою мовою, вона також є в Музеї.
Ідея створення в столиці окремого Музею УНР виникла, коли в Бібліотеці імені Ольжича, яку очолював Олександр Кучерук, зібралася чимала колекція матеріалів про УНР, переданих з–за кордону родинами українських політичних емігрантів. Було вирішено представити її в історичній будівлі, де в 1917 році розмістилася Українська Центральна Рада. Український інститут національної пам’яті разом із Будинком учителя та Академією педагогічних наук підтримали цю ідею. Сьогодні у його фондах уже є оригінальні фото Симона Петлюри і трьох прем’єр–міністрів уряду УНР, комплект речей генерала Армії Миколи Капустянського, державні нагороди УНР, книги з автографами її діячів.
Урочисте відкриття Музею заплановане на 22 січня 2009 року — до 90–річчя Акту злуки та річниці Четвертого Універсалу Центральної Ради.