Така пропозиція, як пише газета «Коммєрсант», міститься в проекті поправок до закону «Про правовий статус іноземних громадян». Раніше знання російської мови було обов’язковою нормою для тих, хто претендував на громадянство РФ. Такі люди проходили співбесіду у федеральній міграційній службі. Невдовзі, вочевидь, екзамен із російської стане обов’язковим для тих, хто бажає отримати вид на тимчасове проживання, та для трудових мігрантів, які планують працювати в Росії більше року.
Законопроект буде винесено на розгляд Думи вже на початку грудня, прогнозує газета.
Навіщо «гастарбайтеру» знання мови? Розробники законопроекту — комітет національної політики Ради Федерації — пояснюють таку норму потребами для мігранта порозумітися з правоохоронцями. Для гастарбайтерів–добровольців, тобто тих, хто сам забажає пройти іспит із росмови, передбачена пільга — продовження терміну дії дозволу на роботу з одного до двох років.
За основу екзаменаційного мінімуму взято держпрограму тестування з російської мови як іноземної, затверджену минулого року, російський аналог американського TOEFL, пише «Лєнта.ру». Заробітчанину варто буде довести знання так званого елементарного рівня, що передбачає вміння користуватися найпростішим лексичним запасом із приблизно 780 слів. Ціна такого екзамену — приблизно 50 доларів.
ДОВІДКА «УМ»
За офіційними даними Федеральної міграційної служби, минулоріч на облік у Росії стали 8 млн.іноземців. Ще приблизно п’ять мільйонів працюють і живуть у країні нелегально. Лише в Москві, за даними ФМС, на законних підставах працюють понад 1,6 млн. іноземців. Щодо українців, то за різними даними дослідницьких та правозахисних інституцій, у Росії на різних умовах — і легально, й нелегально — працюють приблизно два–три мільйони наших співвітчизників.