По куплених — пікетами

28.02.2004

      Протистояння у Львівській обласній раді між депутатськими групами «Наша Україна» та «Соціальна справедливість» (в народі «СС»), яка вимагає відставки «нашоукраїнського» голови ради Михайла Сендака, досягло критичної межі. Зумовлено це тим, що лідери «СС» стверджують, ніби вже зібрали необхідні дві третини депутатських підписів для гарантованої відставки Сендака. Тим часом «нашоукраїнці», зокрема перший заступник голови облради Ігор Держко, вважають такі заяви опонентів звичайним блефом, без якого не може обійтися жодна політична боротьба. Непрямим підтвердженням цього є факт, що досі «СС», яку очолює тепер уже столичний податківець Сергій Медведчук, не пред’явила списку депутатів-підписантів.

      Тим часом «Наша Україна» не збирається відсиджуватись «в обороні» — представники фракції намагаються заручитися додатковою підтримкою виборців. Зокрема, минулих вихідних Михайло Сендак, народний депутат України Олег Тягнибок та депутати обласної ради мали зустрічі з виборцями у Бродах, Буську, Кам’янці-Буській. При цьому у Бродах на спілкування прийшло більш як 500 людей, а сама зустріч тривала понад три години. Учасники цих зборів прийняли резолюцію на підтримку голови Львівської обласної ради. Його заступник Андрій Парубій при цьому зазначив: «Якщо буде саме такий варіант розвитку подій, ми звернемося до парламенту з проханням розпустити обласну раду й підемо на вибори. Впевнені, що після проведення цих виборів мінімум дві третини складу депутатського корпусу становитимуть представники «Нашої України».

      Зустрічі з виборцями — не єдиний засіб, до якого має намір вдатись «НУ». Керівник представництва блоку Віктора Ющенка на Львівщині народний депутат Петро Олійник зазначив, що «наша» політрада запланувала цілу низку заходів як публічного, так і непублічного характеру. Щодо першого, то йдеться про пікетування помешкань та місць роботи депутатів від групи «Соціальна справедливість», а також тих «радівців», хто підтримує відставку Сендака. У Львові близько 150 активістів «Нашої України» вже пікетували регіональну дирекцію «Укртелекому», яку очолює депутат облради Дмитро Мельник, Західну регіональну митницю (керівник — Тарас Козак, крім того, працює тут і прихильний до есдеків Андрій Чорновіл). «Дісталося» й головному управлінню освіти, керівник якого, Михайло Брегін, водночас є головою депутатської групи «Ділова Львівщина» і так само приєднався до кампанії збору «антисендаківських» підписів. Щодо Чорновола-старшого, який є членом «СС», то пікетники тримали плакат «А.Чорновіл – чий ти син?».

      Для того щоб відправити Михайла Сендака у відставку, «Соціальній справедливості» необхідно гарантовано мати хоча б 54 депутатських голоси. Як уже повідомляла «УМ», Сергій Медведчук нещодавно заявляв в інтерв’ю, що доможеться відставки неугодного «нашоукраїнця» вже в першому кварталі. А для цього, окрім голосів «СС», есдеки повинні заручитися стовідсотковою підтримкою групи «Ділова Львівщина», позафракційних депутатів, а також 3-4 представників від «Нашої України».

        Народний депутат України, голова обласної організації Народного руху Ярослав Кендзьор у розмові з кореспондентом «УМ» зазначив, що він застеріг усіх депутатів-рухівців від проведення будь-яких сепаратних переговорів, навіть якщо їм пропонуватимуть посаду голови облради.

        У свою чергу обласний депутат Михайло Вовк, голова львівської облорганізації Конгресу українських націоналістів, під час своєї прес-конференції зазначив, що депутатська група КУНу, яка входить до складу «Нашої України», наполягатиме, щоб «НУ» бойкотувала голосування про довіру-недовіру.

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>