Протистояння у Львівській обласній раді між депутатськими групами «Наша Україна» та «Соціальна справедливість» (в народі «СС»), яка вимагає відставки «нашоукраїнського» голови ради Михайла Сендака, досягло критичної межі. Зумовлено це тим, що лідери «СС» стверджують, ніби вже зібрали необхідні дві третини депутатських підписів для гарантованої відставки Сендака. Тим часом «нашоукраїнці», зокрема перший заступник голови облради Ігор Держко, вважають такі заяви опонентів звичайним блефом, без якого не може обійтися жодна політична боротьба. Непрямим підтвердженням цього є факт, що досі «СС», яку очолює тепер уже столичний податківець Сергій Медведчук, не пред’явила списку депутатів-підписантів.
Тим часом «Наша Україна» не збирається відсиджуватись «в обороні» — представники фракції намагаються заручитися додатковою підтримкою виборців. Зокрема, минулих вихідних Михайло Сендак, народний депутат України Олег Тягнибок та депутати обласної ради мали зустрічі з виборцями у Бродах, Буську, Кам’янці-Буській. При цьому у Бродах на спілкування прийшло більш як 500 людей, а сама зустріч тривала понад три години. Учасники цих зборів прийняли резолюцію на підтримку голови Львівської обласної ради. Його заступник Андрій Парубій при цьому зазначив: «Якщо буде саме такий варіант розвитку подій, ми звернемося до парламенту з проханням розпустити обласну раду й підемо на вибори. Впевнені, що після проведення цих виборів мінімум дві третини складу депутатського корпусу становитимуть представники «Нашої України».
Зустрічі з виборцями — не єдиний засіб, до якого має намір вдатись «НУ». Керівник представництва блоку Віктора Ющенка на Львівщині народний депутат Петро Олійник зазначив, що «наша» політрада запланувала цілу низку заходів як публічного, так і непублічного характеру. Щодо першого, то йдеться про пікетування помешкань та місць роботи депутатів від групи «Соціальна справедливість», а також тих «радівців», хто підтримує відставку Сендака. У Львові близько 150 активістів «Нашої України» вже пікетували регіональну дирекцію «Укртелекому», яку очолює депутат облради Дмитро Мельник, Західну регіональну митницю (керівник — Тарас Козак, крім того, працює тут і прихильний до есдеків Андрій Чорновіл). «Дісталося» й головному управлінню освіти, керівник якого, Михайло Брегін, водночас є головою депутатської групи «Ділова Львівщина» і так само приєднався до кампанії збору «антисендаківських» підписів. Щодо Чорновола-старшого, який є членом «СС», то пікетники тримали плакат «А.Чорновіл – чий ти син?».
Для того щоб відправити Михайла Сендака у відставку, «Соціальній справедливості» необхідно гарантовано мати хоча б 54 депутатських голоси. Як уже повідомляла «УМ», Сергій Медведчук нещодавно заявляв в інтерв’ю, що доможеться відставки неугодного «нашоукраїнця» вже в першому кварталі. А для цього, окрім голосів «СС», есдеки повинні заручитися стовідсотковою підтримкою групи «Ділова Львівщина», позафракційних депутатів, а також 3-4 представників від «Нашої України».
Народний депутат України, голова обласної організації Народного руху Ярослав Кендзьор у розмові з кореспондентом «УМ» зазначив, що він застеріг усіх депутатів-рухівців від проведення будь-яких сепаратних переговорів, навіть якщо їм пропонуватимуть посаду голови облради.
У свою чергу обласний депутат Михайло Вовк, голова львівської облорганізації Конгресу українських націоналістів, під час своєї прес-конференції зазначив, що депутатська група КУНу, яка входить до складу «Нашої України», наполягатиме, щоб «НУ» бойкотувала голосування про довіру-недовіру.