Важка, майже непосильна ноша лягла на плечі чотирнадцяти звичайних громадян України та одного Сергія Ківалова, якого, з огляду на його популярність, назвати «звичайною» людиною язик не повертається. Адже першим завданням свіжопризначеного складу Центрвиборчкому — бо йдеться саме про нього — стане проведення президентських виборів, а зробити це «демократично, на прозорій і законній основі» в цій країні дуже й дуже складно. Настільки складно, що це визнав навіть сам голова ЦВК пан Ківалов.
І це при тому, що для самого Сергія Васильовича порушення «законної основи» вже давно стало нормою — чого лише варте тривале суміщення посад керівника Вищої ради юстиції та народного депутата, що заборонено Конституцією. До слова: хоч офіційно Ківалов ще залишається парламентарієм, депутатський мандат він уже фактично склав, про що, очевидно, буде оголошено на найближчому пленарному засіданні ВР. А крім того, залишив посаду голови Української морської партії, адже членові ЦВК не дозволено мати партійний квиток.
Що ж до майбутніх виборів, то перепони, які постануть на шляху демократичного виборчого процесу, голова Центрвиборчкому обгрунтував дещо інакше, ніж це зазвичай роблять опозиційні кандидати і спостерігачі. За його словами, головна складність полягає в тому, що в Україні законодавчо не врегульовано механізм виборів Президента. Як наголосив керівник ЦВК, для вирішення цих питань парламенту необхідно прийняти близько п'яти законодавчих актів, інакше діла не буде.
З іншого боку, Ківалов не сумнівається у повній боєздатності свого органу, адже «переконаний, що президентська гонка в Україні проходитиме демократично й прозоро, і громадяни нашої країни зроблять вільний та свідомий вибір». Як повідомляє інтернет-сайт «Оглядач», про це головний «центрвиборчкомівець» заявив учора на зустрічі з керівником секції виборів Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Геральдом Мітчелом та консультантом Бюро з питань виборів Володимиром Ждановичем.
Очевидно, на «прозорі й демократичні» звершення Сергія Васильовича надихнула вища сила, яка зійшла на ЦВК за посередництва глави Української православної церкви Московського патріархату, митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана). Екзарх УПЦ МП того ж дня, тобто вчора, освятив приміщення Центрвиборчкому. Вочевидь, для того, аби вигнати з будинку на площі Лесі Українки сам дух непрозорих і недемократичних виборів, який витав там ще з часів «старої» ЦВК.
До речі, так уже склалося, що представництво «сусідського» патріархату в Україні асоціюється передусім із підтримкою влади (в особі Леоніда Кучми й компанії) та... Компартії. Залишається сподіватися, що освячення Центрвиборчкому митрополитом саме цієї церкви — збіг обставин.