Що роблять діти у школі? Окрім вивчення основ наукових дисциплін, вони також навчаються життю, його найскладнішим неписаним законам. Навчаючись виживанню, деякі особливо добре засвоюють залізне правило зграї «бий слабшого». Продемонструвати його на практиці довелося нещодавно двом горлівським дівчатам.
Історію цих дівчат та 13–річної сироти Христини «УМ» розповіли у прес–службі Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Донецькій області. Подружки зустріли свою жертву, коли та саме поверталася з магазину додому, і вирішили скористатися слушним моментом, аби добре провчити Христину. Річ у тім, що кілька днів тому вона посварилася з однією з подружок, Оксаною. Сварка сталася через випадково кинутий Христиною недоброзичливий погляд у бік Оксани. Тоді все закінчилося погрозами, але тепер, вирішили дівчата, прийшов час розправи.
Відтак вони впевнено рушили в бік Христини, викрикуючи погрози та образи. Та злякалася і спробувала втекти. У спину їй ударив перший камінь. Потім каміння полетіло градом. На щастя, дівчині вдалося дістатись дому. Кривдниці зупинились під її вікнами і почали кричати, аби Христина вийшла. Замість дівчинки до розлюченої парочки вийшли її опікуни. Проте Оксана з подружкою в той момент уже озвіріли. Пізніше опікун Христини, Тетяна Георгіївна, згадувала: «Вони були схожі на зграю диких звірів. Перед ними стояли дорослі люди, але їм було однаково — не давали вставити слова, кричали, погрожували».
Згодом опікуни Христини спробували розібратися за допомогою школи, викликавши до директора батьків кривдниці. Але ті були впевнені у праведності своїх дітей. Ані тоді, ані зараз Оксана з компаньйонкою не покаялись. А Христина з тих пір боїться виходити на вулицю.
Коментуючи цей випадок, начальник відділу кримінальної міліції Горлівки Олександр Нікітін каже: «Напевно, не помилюся, якщо скажу, що в останні роки кількість шкільних бійок, конфліктів між учнями різко збільшилася. Звідки в дітей стільки жорстокості? Увімкніть телевізор, подивиться, які комп’ютерні ігри цікавлять дітей. У чомусь діти — це перебільшена копія дорослих. Щоденні сцени насильства вдома чи на вулиці — й результат, на жаль, ми бачимо».