Сузука: Там, де народжуються легенди
Цвітінням сакури зустріла «країна сонця, що сходить» третій етап Формули-1, який пройшов минулого вікенду на автодромі «Сузука». >>
Ярослав Попович (у центрі) знову виступатиме в одній команді з Ленсом Армстронгом (ліворуч). (Фото Рейтер.)
Багаторічна зацікавленість казахстанської «велостайні» «Астана» українським гонщиком Ярославом Поповичем таки увінчалася успіхом. Як уже повідомляла «УМ», відтепер галичанин виступатиме в одних кольорах з уславленим американцем Ленсом Армстронгом та молодим, але титулованим іспанцем Альберто Контадором.
Про причини свого трансферу Попович розповів київським журналістам на прес–конференції під час нетривалого візиту до України. Приїхав він не з якоюсь конкретною метою, а просто відвідати Батьківщину. Каже, що в Італії занудьгував, от і прилетів додому на кілька днів, коли випала нагода.
Після не надто вдалого сезону в клубі «Сайленс–лотто» керівництво бельгійців вирішило переглянути умови контракту з Поповичем. Нашому спортсменові запропонували нову угоду, але зі значно нижчою зарплатою. «Така пропозиція мені не надто сподобалася», — пояснює уродженець Дрогобича. А тут якраз вчасно нагодилася казахстанська «стайня», яка зібрала до свого складу чимало гонщиків зі світовим ім’ям.
«Рішення про перехід до такої зіркової команди, де я не буду лідером, комусь може здатися дивним. Але зараз це саме те, що мені потрібно. Зарплата в мене буде трохи меншою, ніж цього року, але більшою, ніж пропонувала «Сайленс–лотто» на 2009 рік», — коментує Попович зміну місця роботи. За його даними, директор «Астани» Йохан Брунель сказав про нового члена своєї команди приблизно таке: «Попович буде нам потрібний та корисний за будь–яких умов».
Попо усвідомлює, що в новій команді не перебуватиме на провідних ролях — у великих гонках він працюватиме на загальну перемогу, підтримку лідерства Армстронга й Контадора. Але загалом обов’язки в українця будуть уже звичні. Основним своїм завданням на сезон Ярослав називає допомогу американцеві Армстронгу в перегонах «Джиро д’Італія».
Попович каже, що бельгійський директор «Астани» обіцяв йому надати шанс проявити себе під час невеликих п’яти–шестиденних перегонів. «Гонка «Париж — Ніцца» цілком мені до снаги», — розмірковує над своїми шансами спортсмен.
Цікаво Попович пояснив причини повернення Ленса Армстронга у велоспорт. «Мабуть, йому не вистачало нашого циганського життя з постійними переїздами. А ще в Ленса є великі політичні амбіції, а перемоги лише підвищують його популярність», — спортсменами–політиками світ зараз не здивуєш.
З Армстронгом — семиразовим переможцем найпрестижнішої багатоденки «Тур де Франс», — Ярославу вже доводилося виступати у одній команді. У 2005 році Ленс укотре переміг на «Великій петлі», а українець став найкращим молодим гонщиком. Обидва тоді виступали за клуб «Діскавері ченнел», який згодом розпався — нерідке явище для професіонального велоспорту.
Для нашого гонщика найкращим здобутком за його спортивну кар’єру є восьме місце, здобуте торік на тій–таки «Великій петлі».
Однак командна стратегія — це одне, а велосипедист Попович мріє спробувати себе в ролі лідера якоїсь «стайні», хай і не надто потужної за бюджетом та складом учасників. Надто ж Ярослав бажає, аби вона була українською. Можливо, в майбутньому це може бути українсько–італійська команда ІСД, яка зараз перебуває на етапі створення. Утім така перспектива для Ярослава ще не на часі, оскільки усіх висот ще не досягнуто з «Астаною».
Наразі українець тренується самостійно в Італії, де постійно мешкає з родиною. А вже в грудні поїде на перший тренувальний збір «Астани».
Цвітінням сакури зустріла «країна сонця, що сходить» третій етап Формули-1, який пройшов минулого вікенду на автодромі «Сузука». >>
Особистий рекорд за кількістю здобутого «золота» на етапі Кубка світу встановила прима вітчизняної художньої гімнастики Таїсія Онофрійчук. >>
Після трьох місяців хардового сезону, кульмінацією якого стали Australian Open та «тисячники» на Близькому Сході та в США, провідні тенісисти підбивають підсумки першої частини року та розпочинають підготовку до ґрунтового Roland Garros. >>
«Ми незадоволені результатом, завдання на цикл не виконано», — заявив очільник УАФ Андрій Шевченко після поразки української збірної шведам (1:3) у півфіналі кваліфікаційного плей-оф ЧС-2026. >>
Під час чемпіонату України з біатлону, який днями проходив у Буковелі, про завершення спортивної кар'єри оголосили легендарні українські біатлоністки Олена Підгрушна та Віта Семеренко. >>
В Астані (Казахстан) 28 березня були розіграні перші нагороди Кубка світу з фехтування на шпагах: на найвищу сходинку п’єдесталу пошани за підсумками особистих змагань, що зібрали 264 учасники з 45 країн, зійшов українець Роман Свічкар. >>