Луганські «комсомольці» в дуже своєрідний спосіб трактують поняття «геноцид». Наприклад, політику винищення українців і української культури своїми попередниками–більшовиками вони люто заперечують. Натомість украй мляві спроби нинішньої київської влади захистити рештки українського інформаційного простору вони з такою ж люттю називають «справжнім гуманітарним геноцидом», як робить це, наприклад, голова обласної ради Валерій Голенко.
Чергова спроба побороти подібний «геноцид» у бунтівливому Сіверськодонецьку закінчилася для «біло–блакитних» поразкою. Річ у тім, що місцева телерадіокомпанія СТВ, яка одночасно є головним кабельним оператором у місті, дослухалася вимог Нацради з питань телебачення та радіомовлення і відключила трансляцію трьох російських каналів — РТР, «Рен–ТВ» і «TVCI». Сталося це ще 17 листопада. Як і слід було очікувати, «регіонали» здійняли галас, причому традиційно трішки прибрехали: до трьох названих додали ще четвертий канал, який називається «Першим». Головним винуватцем і автором «гуманітарного геноциду» назвали міського голову Володимира Грицишина.
Як завжди, про суть проблеми крикуни ані слова не сказали, тому довелося звертатися до «першоджерела». Себто до керівництва СТВ. Головний редактор телекомпанії Наталія Ізразцова відключення трьох каналів на вимогу Нацради підтвердила. Що ж стосується «Першого», то йому, як відомо, наразі дозволили трансляцію в українських кабельних мережах. Інші троє названих каналів поки що не виявили бажання дотримуватися правил, встановлених, до всього, ще й міжнародними конвенціями.
Свою всемогутність на «канонічній» території «комсомольці» спробували довести на сесії міської ради в четвер. Питання про відновлення трансляції російських каналів поставили на порядок денний сесії, однак потрібної кількості голосів проект рішення не набрав.
За словами Наталії Ізразцової, якщо в перший день поодинокі клієнти СТВ ще телефонували до телекомпанії з питаннями, чому вони не бачать на екрані улюблених програм, то вже у вівторок дзвінки припинилися. І в четвер до будівлі мерії «обурені глядачі» не вийшли з плакатами.