Новообраний президент США Барак Обама позавчора вперше після виборів зустрівся зі своїм суперником — республіканцем Джоном Маккейном. Політики домовилися, що їхні партії спільно шукатимуть шляхи виходу з економічної та фінансової кризи, пообіцяли американським громадянам співпрацювати, аби «відкрити нову еру реформ» та відновити довіру до уряду. Маккейн заявив, що має намір допомагати новій адміністрації, а Обама запевнив, що запропонує кілька посад у цій адміністрації представникам Республіканської партії. Але про пост для самого Маккейна не йшлося.
В оприлюдненій після зустрічі спільній заяві Обама та Маккейн запевняють американський народ, що на цьому «визначальному етапі історії» прибічники республіканців та демократів потребують, «аби їхні лідери співпрацювали та змінили неправильні звички Білого дому, щоб ми могли вирішувати загальні і невідкладні проблеми нашого часу». Бі–Бі–Сі зазначає, що підтримка Маккейна своїм авторитетом буде дуже доречною для Обами, якому доведеться проводити свої ініціативи через Сенат.
А ТИМ ЧАСОМ...
Росіянин, який збив літак Маккейна у В’єтнамі
Журналісти російської газети «Московскій комсомолєц» нібито розшукали в лікарні Санкт–Петербурга відставного 70–річного підполковника радянських ракетних військ Юрія Трушечкіна, який стверджує, що служив у В’єтнамі і допомагав в’єтконгівцям воювати з армією США. А головне, що при цьому в 1967 році він начебто збив літак, пілотом якого був теперішній сенатор Джон Маккейн.
«Ми займали стратегічну позицію біля мосту Хамйон. Моє чергування вже закінчувалося, коли пролунав сигнал повітряної тривоги. На горизонті з’явилися двоє американських літаків F–4. Один із них летів над джунглями, інший — прямо на міст. Ми випустили дві ракети. Одна промахнулася, а друга влучила в ціль. Пілот катапультувався. Це був Джон Маккейн. В’єтнамські солдати його добряче побили, хоча в нього були переломи обох рук та ніг», — розповів Трушечкін. Як бойовий трофей він зберіг документи та фотографії збитого американського пілота.
Нагадаємо, Маккейн провів у в’єтнамському полоні шість років.