Сьогодні у Вашингтоні відбудеться саміт керівників «великої двадцятки» — економічно найпотужніших країн світу, які контролюють 85 відсотків світової економіки. На початку міністри фінансів G20 провели 10 листопада у бразильському місті Сан–Паулу форум, на якому прийшли до згоди про те, що необхідні глобальна координація дій і радикальні зміни у фінансовій системі. Але при цьому розійшлися в думках стосовно конкретних заходів щодо регулювання фінансових ринків. Одним із головних намічених заходів є підсилення МВФ, який повинен відігравати більш активну роль.
Питання про більший вплив на світові економічні процеси країн з наразі не потужними, але стрімко зростаючими економіками, виявилося одним із найважливіших та викликало найбільше суперечок. Президент Світового банку Роберт Зеллік вважає, що процес включення таких країн до грона найпотужніших повинен відбуватися поступово. Прем’єр–міністр Великої Британії Гордон Браун за кілька днів до початку саміту заявив, що вирішальну роль у подоланні кризи повинен відігравати альянс ЄС—США. «Не для того, щоб самим встановлювати правила та нав’язувати решті світу, але для розширення глобальних зусиль зі створення більш сильного, більш безпечного та більш справедливого міжнародного порядку», — пояснив він. На думку Брауна, для цього потрібно передусім радикально змінити існуючі міжнародні інститути: «велику вісімку», МВФ та Світовий банк, щоб вони могли «задавати тон» новим реаліям.
Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва вважає: «Звичайно, ми не знайдемо рішення, адже жодна з країн наразі не має готових рішень. І, скоріше за все, ми не ті 20 країн, які можуть знайти такі рішення, та ще й за час єдиної зустрічі. Наш підхід має бути глобальнішим», — такими словами він пояснив свій песимізм.