Москва легалізувала дружбу з Абхазією
Рада Федерації вчора ратифікувала Договори про дружбу, співробітництво та взаємодопомогу між РФ та республіками Абхазія і Південна Осетія, які були підписані у Москві 17 вересня, передає «Інтерфакс». Нагадаємо, що нижня палата російського парламенту «узаконила» ці документи 29 жовтня. Ці договори забезпечують правові умови для перебування російських військ, а також надають можливість російського громадянства мешканцям Абхазії та Південної Осетії, визнають рубль платіжним засобом на території цих сепаратистських республік.
Це додало більшої впевненості президентам Абхазії та Південної Осетії, які заявили, що їхні делегації братимуть участь в організованих ОБСЄ та Євросоюзом міжнародних переговорах у Женеві 18 листопада, де вдруге дискутуватиметься ситуація на Кавказі.
КНДР закриває кордон із Південною Кореєю
Криза влади у КНДР позначається й на неврівноважених зовнішньополітичних кроках Пхеньяна. Так, учора Північна Корея заявила про те, що з 1 грудня закриває кордон із Півднем — це один із «каральних заходів» за, як повідомляє північнокорейська агенція «Ренхап», «шантаж і конфронтацію, влаштовані Сеулом». По суті справи, такий крок означатиме згортання роботи промислового комплексу «Кесон» неподалік кордону, де 79 південнокорейських фабрик надали робочі місця 32 тисячам громадян КНДР.
«Аль Каїда» готує новий «кінець світу»
«Аль Каїда» заявила, що готує нову серію терактів у США, масштаби яких будуть значно більшими за теракти 11 вересня 2001 року. Про це керівництво організації Осами бен Ладена повідомило арабомовній газеті Al–Quds Al–Arabi, що видається у Лондоні. «Аль–Каїда» погрожує здійснити свої наміри «у недалекому майбутньому» та так, що «зміниться весь світ — і політично, й економічно». Оглядачі схильні вважати, що якщо такі заяви і вигадка, то зовсім не газети, адже видання має свої джерела в «Аль–Каїді», і його редактор Абдель аль–Барі Атван вважається останнім журналістом, хто брав інтерв’ю у бен Ладена у 1996 році.
Криза з’їдає ракети
Фінансова криза наклала відбиток на виробництво військової техніки, і це позначиться на експорті ракетних комплексів «Іскандер», «прославлених» у посланні президента РФ Медведєва парламенту, пише інтернет–видання NEWSru.com. Нагадаємо, Медведєв пообіцяв протиставити «Іскандери» американській ПРО в Центральній Європі й розташувати ці оперативно–тактичні ракетні комплекси в Калінінградській області. Днями, як передає РІА «Новості», в «Рособоронекспорті» заявили, що «Іскандери» не продаватимуть за кордон, поки не забезпечать ними російську армію. Серед потенційних покупців цих систем, що виробляють у Конструкторському бюро машинобудування у місті Коломна, що в Підмосков’ї, є Об’єднані Арабські Емірати, Сирія, Індія. Крім того, ракети планувалося використовувати у спільній з Білоруссю системі ППО.