Учора було оголошено остаточні результати виборів мера Єрусалима. Перемогу здобув світський кандидат, депутат міськради Нір Баркат, за якого віддали голоси 52 відсотки виборців. Релігійний екстреміст равин Меїр Поруш заручився підтримкою 43 відсотків виборців. На тлі очікуваного успіху зазнав ганебної поразки бізнесмен–мільярдер Аркадій Гайдамак, якого підтримали лише 3,6 відсотка виборців. Ізраїльська преса пише, що Гайдамак, вихідець із СРСР, нажився на нелегальній торгівлі зброєю, яка залишилася без особливого догляду після розпаду радянської імперії. Для нього посада мера Єрусалима була б трампліном для майбутнього походу в Кнессет. Показово, що за Гайдамака голосували переважно ізраїльські араби.
«Я маю намір бути мером для всіх мешканців Єрусалима» — заявляє Баркат. 49–річний Нір Баркат, колишній офіцер десантних військ (ЦАХАЛ), став успішним бізнесменом відразу після закінчення університету, де спеціалізувався на комп’ютерній техніці й управлінні бізнесом. Уже перший винахід в галузі комп’ютерів, який він зробив разом із невеликою групою друзів–однокурсників, заклав базу його капіталу.
Вибори мера Єрусалима виходять за межі локальної події. Передусім, це була генеральна проба сил перед призначеними на 10 лютого достроковими парламентськими виборами.Під час виборчої кампанії знайшла віддзеркалення загальна ситуація в Ізраїлі: боротьба між релігійними ортодоксами–фанатиками та поміркованими євреями. Баркат змінить на посаді мера Єрусалима ультраортодоксального політика Урі Луполянського. Можливо, це сприятиме вирішенню статусу міста, хоча в цьому питанні новий мер єдиний із радикалами–націоналістами: «Єрусалим є вічною і неподільною столицею Ізраїлю». Він підтримує ідею силового привласнення шляхом будівництва нових будинків окупованої євреями східної частини Єрусалима, яку палестинці бачать столицею своєї майбутньої держави.
Статус Єрусалима залишається одним із найскладніших питань близькосхідної політики. Діючий прем’єр–міністр Ехуд Ольмерт, який невдовзі залишить свою посаду, до 2003 року був мером Єрусалима і знає проблему як ніхто інший. Ольмерт напередодні виборів заявив, що Ізраїль повинен поступитися частиною Єрусалима в обмін на мирну угоду з палестинцями. Дострокові парламентські вибори були призначені, власне, тому, що наступниця Ольмерта — Ципі Лівні не змогла домовитися з потенційними коаліціянтами стосовно політики щодо статусу Єрусалима.