Учора на Володимирській, 33 із півсотні молодих людей пікетували будівлю Служби безпеки. Вони не мали жодної партійної чи громадської символіки, хіба що один прапор на всіх — синьо–жовтий. «Ми не належимо до жодної політичної сили і представляємо стихійний молодіжний рух проти корупції урядовців та парламентаріїв, — пояснив «УМ» організатор акції Володимир Печерський. — Ми просто закликали прийти сюди своїх знайомих, вони ще когось привели, так і зібралися».
Показово, що на головний заклик молодих пікетників — «Назвати прізвища корумпованих депутатів» — СБУ одразу відреагувала. У цей же час заступник голови СБУ Тиберій Дурдинець (звільнення якого вимагають в «антикорупційному» комітеті ВР) повідомив пресі, що Служба безпеки виявила низку фактів корупції, до яких причетні деякі народні депутати. Звісно, їх поки що не обвинувачують, а лише підозрюють. Але що цікаво: тільки–но СБУ задокументувала й ліквідувала банду контрабандистів «Берега», а також порушила кримінальну справу, на Володимирську, 33 прийшло звернення від депутата–«бютівця» Олега Радковського, у якому він зазначає, що є «почесним президентом холдингової компанії «Берег–Груп» і звинувачує СБУ у виконанні замовлення його конкурентів.
«Аналогічні звернення цей депутат надіслав до Генпрокуратури, яка не виявила будь–яких порушень у діях співробітників СБУ, більше того, на сьогодні порушено та розслідувано три кримінальних справи за фактами контрабанди цієї групи та попереджено завдання збитків державі від протиправної діяльності, які щорічно сягали 400 млн. грн»., — зазначає Тиберій Дурдинець.
Заступник голови СБУ навів інший приклад — діяльність депутата від ПР Дмитра Святаша, який із метою «упередження законних дій правоохоронців із документування можливої протиправної діяльності підконтрольних йому комерційних структур» звернувся до СБУ з переліком 14 нежитлових приміщень на території Харківської області, що нібито використовуються ним для здійснення депутатських повноважень. Виходить, що депутату Святашу потрібно лише на Харківщині кілька десятків тисяч квадратних метрів! Бува, не для зустрічей із виборцями? «Є дані, які ми перевіряємо, що окремі з цих приміщень використовують у протиправній діяльності», — додає пан Дурдинець.
До СБУ звернувся ще й депутат від БЮТ Михайло Волинець — його не влаштовує перевірка СБУ можливого незаконного використання понад 80 млн. грн. бюджетних коштів на Петровському заводі вугільного машинобудування. А нардепу від НУНС Юрію Кармазіну не подобається перевірка СБУ щодо фактів порушення головою Держспоживстандарту вимог чинного законодавства при призначенні на керівні посади в облуправліннях. За словами пана Дурдинця, у даному випадку йдеться про «матеріали щодо фактів хабарництва під час видачі сертифікатів відповідності вимогам Держстандарту, які видаються з порушенням установленого порядку на транспортні засоби іноземного походження при їх ввезенні в Україну для постійного користування».
СБУ також викрила доволі розгалужену контрабандну мережу, створену організованим злочинним угрупованням «Добряки». Банда доставляла «контру» з Китаю, Туреччини, Сирії та країн Західної Європи, а контролює її, за даними СБУ, один із колишніх народних депутатів ще ІV скликання. «Вони організували контрабандні канали на західному кордоні держави та в портах Іллічівська й Херсона, — каже пан Дурдинець. — Угруповання чітко ієрархічно побудовано у кожному з регіонів, у зонах відповідальності Південної, Івано–Франківської, Львівської, Харківської і Київської обласних митниць діє група під керівництвом «довірених осіб» цього ОЗУ».