Більш ніж обережно, навіть не офіційною заявою прес–служби, а у формі «персональної репліки» її керівника Віктора Кикотя міська влада Полтави відреагувала на показаний 6 листопада російським державним каналом «РТР» документальний фільм відомого своїми симпатіями до «кращих імперських традицій» журналіста Олексія Денисова «Полтавська баталія: 300 років потому». Речник мерії вважає цей фільм «тенденційним» та «неправдивим», таким що робить спробу зашкодити «нормальним взаємовідносинам міської влади з російською стороною у процесі підготовки до гідного відзначення 300–річчя Полтавської битви» та «створити в очах російських телеглядачів негативний імідж Полтави».
Посилаючись на висловлювання перед телекамерами лише двох заангажованих відповідними політичними партіями та рухами представників полтавської «російської громади», творці фільму підводять до висновку про ігнорування місцевою владою згаданого ювілею, фактичне потурання з її боку безпам’ятству, нарузі над пам’ятниками історії тощо.
У фільмі, констатує керівник прес–служби міськради, «ні слова не сказано» про те, що саме до 300–річчя битви коштом міського бюджету та спонсорів здійснюється впорядкування території заповідника, завершується реконструкція братської могили російських воїнів із «вмонтованим» у неї храмом Петра і Павла (ці роботи коштують сотні тисяч гривень), капітально ремонтується музей і пам’ятники, а «сотні молодих людей виходять на суботники, щоб навести порядок на місці другого укріпленого табору Петра І, громадські організації беруть шефство над історичними пам’ятками». Без будь–якого долучення до цих акцій... «стурбованих» підготовкою до ювілею повпредів «російської громади».
Уродженець Полтави, добре знаний в Україні російський політолог Андрій Окара, котрий входить до складу полтавського оргкомітету з відзначення 300–річчя тієї битви, у своєму відгуку на інтернет–сайті «Телекритика» вже назвав згаданий фільм «касетною бомбою від каналу «Росія» та «передостаннім гвіздком у саркофаг російсько–українського гуманітарного діалогу».