Журналіст Ігор Яковлєв, схоже, припустився фатальної помилки, спробувавши відмежуватися від колишнього боса — народного депутата від Партії регіонів Сергія Ківалова. І, встрягнувши в судову тяжбу з телекомпанією, підконтрольною пану Ківалову, може надовго загриміти за колючий дріт. Днями Приморський райсуд міста оприлюднив вирок — шестирічне позбавлення волі з конфіскацією майна, відповідно до санкцій статей 366 і 191 Кримінального кодексу України (службова фальсифікація і привласнення або розтрата чужого майна). Причому все організовано було так, що міліцейські кайданки клацнули на зап’ястях рук пана Яковлєва буквально в залі суду — правоохоронці не стали чекати результатів оскарження рішення райсуду в обласній інстанції...
Як повідомив відразу після цього на прес–конференції правозахисник Фелікс Кобринський, представники Одеської національної юридичної академії і прокуратури звинуватили екс–гендиректора ТРК «Академія» пана Яковлєва у спробі привласнення устаткування телекомпанії, а також фальсифікації документів, які підтверджують право власності на технологічне обладнання. «Спочатку цивільна справа розглядалася у сфері господарських правовідносин, — уточнив пан Кобринський, — однак через деякий час при підтримці прокурорських працівників її розслідування перекваліфікували в рамки кримінального процесу. І ось результат — шестирічне позбавлення волі».
Підставою для порушення кримінальної справи, за версією представників звинувачення, послужило те, що Яковлєв нібито з метою реалізації «злочинного наміру, спрямованого на заволодіння майном ТРК, звернувся з позовом до Одеської національної юридичної академії і ТРК «Академія» про визнання права власності на технологічне устаткування й усунення перешкод у використанні та розпорядженні вказаним майном».
Варто зауважити, що пан Яковлєв керував «ківаловською» ТРК «Академія» протягом 2001—2005 років. А кримінальну справу проти нього порушено прокуратурою Приморського району Одеси за ініціативою співзасновників ТРК «Академія» 31 січня 2006 року — через півроку після того, як він був звільнений із посади гендиректора ТРК, не зійшовшись «політичними поглядами» з господарями телефірми. Щоправда, перша спроба звільнити гендиректора з посади не вдалася: Малиновський райсуд Одеси визнав звільнення незаконним. Однак після закінчення чергового засідання суду 13 червня 2006 року Яковлєв був уперше затриманий міліцією просто при виході з залу суду й доправлений у СІЗО. Проте через три дні суд визнав затримання незаконним і звільнив екс–гендиректора під підписку про невиїзд, дія якої була продовжена аж до виголошення теперішнього обвинувального вироку.