4 листопада у місті Кам’янка–Бузька на Львівщині сталася трагедія. Перший урок фізкультури в загальноосвітній школі №1 розпочався традиційно з розминки. Учнів вивели бігати на стадіон. Близько 9.15 перше коло пробігав 11–річний Богдан Мичко. Раптово п’ятикласник упав. До нього одразу ж підбіг учитель фізкультури, який почав робити штучне дихання. Та, на жаль, медикам, які приїхали на виклик, залишалося лише констатувати смерть дитини.
«О сьомій годині ранку Богдан був готовий до навчання й ні на що не скаржився. До школи — всього 700 метрів», — розповів «УМ» начальник Головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації Павло Хобзей. Що хлопець не виглядав хворим, підтвердили і його вчитель фізкультури та однокласники.
Сьогодні створено спеціальну комісію, яка виїде в Кам’янку–Бузьку з’ясовувати причини смерті хлопчика. Висновки судово–медичної експертизи обіцяють оприлюднити протягом двох тижнів. І все ж «УМ» вдалося дізнатись попередні висновки експертів: розтин тіла вказав на можливу причину смерті хлопчика, а саме — аневризм судин головного мозку (порушення мозкового кровообігу, внаслідок чого утворюється мішечок в тканинах судин, який випинається, як грижа, і в будь–який момент може прорватися). Це була природня смерть, констатують медики. Утім, наголошує Павло Хобзей, це лише попередній діагноз — попереду ще лабораторні дослідження.
«Діти народжуються з аневризмами і живуть із ними, — пояснив «УМ» невролог Юрій Матвієнко. — Зазвичай аневризми бувають безсимптомними і невеликими. Але мають здатність розвиватися». Лікарі не виключають, що смерть хлопчика могла статися через фізичні навантаження: піднімається внутрішньочерепний тиск і разом із ним росте ризик крововиливу. «Основні симптоми — раптовий біль голови, судоми, далі — блювота, — каже Юрій Матвієнко. — За годину–дві може початися коматозний стан». «Це не пов’язано з фізкультурою, — заперечує Павло Хобзей. — Крововилив міг статись і на уроці фізики. Ніхто навіть не підозрював, що в хлопчика є захворювання судин головного мозку. Дітям у такому віці томографію роблять рідко, а хлопець ще й до всього ні на що не скаржився».
Нагадаємо, це вже п’ятий схожий випадок за останній час, коли під час уроків фізкультури померли школярі. 13 жовтня у Луцьку трагічно загинув 15–річний учень, 3 жовтня — 15–річний школяр у Запоріжжі, 1 жовтня в школі міста Новоселиця Чернівецької області — 12–річна учениця. 3 листопада у Кременчуці під час змагань з тхеквондо загинув 13–річний спортсмен.