У неділю в Москві відбулися переговори між президентами Азербайджану та Вірменії — Ільхамом Алієвим та Сержем Саркісяном — стосовно врегулювання конфлікту навколо Нагірного Карабаху. Посередником виступав президент Росії Дмитро Медведєв. Зустріч закінчилася підписанням спільної декларації, в якій керівники двох країн доручають главам МЗС активізувати переговори з урегулювання нагірнокарабаського конфлікту.
Президенти двох ворогуючих країн Кавказу відмовилися від спільної заключної пресової конференції, але президент Росії Медведєв повідомив, що посередництво будуть здійснювати також США і Франція.
Сторони домовилися, що «досягнення мирного врегулювання повинне супроводжуватися юридично зобов’язуючими міжнародними гарантіями всіх його аспектів та етапів», повідомляє агенція «Інтерфакс». Експерти зазначають, що підписана в Москві декларація є лише заявою про наміри продовжувати діалог, але і це вже є значним кроком, оскільки це перший із 1994 року документ, під яким містяться підписи вірменського та азербайджанського лідерів. Вони також вказують, що, виконуючи посередницьку місію, Москва намагається зміцнити свої впливи на Закавказзі після конфлікту з Грузією в серпні цього року.
Нагірний Карабах із переважно вірменським населенням формально залишається частиною Азербайджану, але після збройного протистояння початку 90–х років контроль над цією територією зберігають етнічні вірмени. Повномасштабні бойові дії між Вірменією та Азербайджаном зупинила лише підписана 12 травня 1994 року угода про перемир’я.