Президент на троні
«Інтерівці» зробили главі держави ведмежу послугу, посадивши Ющенка на подіум у центрі зали, в більше крісло і з двома прапорами. Поруч із Прем’єром і спікером парламенту, які сиділи знизу на скромніших стільцях, Президент виглядав, як цар на троні. Втім навіть критики не могли не помітити, що у розмові про фінанси та економіку В. Ю. почувається як риба у воді. Куди й поділися повчальні монологи, за які Ющенку докоряють навіть прихильники.
Найбільше президентських стріл дісталося Юлії Тимошенко, яку, здається, не критикував тільки лінивий (і соратники, звісно). Особливо Прем’єрці перепало від Віктора Ющенка та чолівки Партії регіонів в особах Віктора Януковича й Миколи Азарова. Янукович кілька разів навіть сказав: «Ми з Президентом...» Натомість сама леді Ю в білому напівпальті поверх чорного гольфа, як могла, дотримувалася іміджу «згодної на все», не сказавши жодного критичного слова на адресу Президента.
Для початку Юлія Тимошенко вкотре повторила тезу про те, що причиною негараздів в українській економіці та банківській сфері є світова криза. Натомість дії уряду, безперечно, є правильними й своєчасними — зі слів Прем’єрки склалося враження, що завдяки Кабміну прості громадяни кризи фактично й не відчувають.
Віктора Ющенка така позиція обурила. За його словами, Камбін «умив руки», а так не можна: «Перше питання, яке вирішує будь–який західний уряд — як угамувати банківську кризу. Тому що уряд має пряме відношення до банківської системи», — заявив Президент. Він закликав «відмовитися від політики споживання, яку так рясно рекламуємо протягом восьми місяців. І ясно заявити, що ми даємо перевагу інвестиціям, рекапіталізації, рефінансуванню. Це можна зробити в уряді винятково через стабілізаційний фонд».
«Націоналізації — ні»
Звертаючись до Партії регіонів, чиї представники також не шкодували критичних слів на адресу її Кабінету, Тимошенко попередила: «Якщо будете викидати людей на вулиці, то ваші підприємства будуть повернуті державі. І вони будуть працювати під державним контролем». При цьому Прем’єр показала рукою на Віктора Януковича. Той у відповідь закинув: «Я не знаю, кому ви пальчиком показували, Юлія Володимирівна, але повтор 2005 року в 2008–му показав, що уряд діє хаотично, немає професіоналів. Я підходив до людей і питав: десь працює гінеколог, десь — сантехнік»...
На це Тимошенко парирувала: «Я пишаюсь урядом, який збирав назад те, що ви розбазарили за ці роки. І ми наведемо порядок в країні».
«Компліменти» від «Регіонів» на цьому не вичерпалися: міністр фінансів тіньового уряду Микола Азаров, не побоявшись гніву феміністок, заявив, що Юлія Володимирівна «регіоналам» дуже подобається — як жінка. А як професіонал — просто жах. Крім іншого, Янукович підловив Тимошенко на обіцянці не обмежувати зростання соціальних виплат (того дня, але раніше, БЮТ і «НУНС» проголосували за протилежне).
Ющенко на погрози Прем’єрки про націоналізацію підприємств відповів категоричним: «Доки я буду Президентом, я не допущу їх реалізації». Наголосивши, що уникнути масових звільнень можна тільки через розвиток економіки, В. Ю. попросив не вживати навіть слова «націоналізація», бо на її проведення в уряду немає ні права, ні підстав. Також Президент заявив, що фінансова криза в Україні спричинена передусім популізмом Кабміну: «Уряд побув рік, набрався боргів, вибачте, як сучка бліх, і настав час погашати борги. Уряд не нянька, він повинен проводити тверезу національну політику, чесну перед своїми людьми, а не підлещуватися до них». Адже саме соціальні виплати, проведені Кабміном з цією метою, за словами глави держави, стали викликом для стабільності гривні і призвели до стрімкого зростання інфляції.
Президент наголосив, що сьогодні треба робити все, щоб не допустити рецесії національної економіки: «До копійки, все, що є в бюджеті, направити на підтримку економічного розвитку країни. Інакше кажучи, я хочу, щоб мене уряд почув, і люди почули: ми повинні радикально змінити бюджетну політику».
«Коли ми говоримо про кризу, нам не треба опускати очі, втрачати віри в себе і в націю. Із кризою приходять багато моментів, які дають нам шанс змінитися. У кризових умовах у країни є шанс провести реформи, які не проводилися раніше. Ми вийдемо з кризи сильнішими», — висловив упевненість Ющенко.
У свою чергу представники БЮТ зробили інший висновок: з огляду на продуктивність голосувань у парламенті й зустрічей у телеефірі, потрібно відновлювати коаліцію Блоків Тимошенко, «НУНС» і Литвина.