Ще одна дитяча «спортивна» трагедія сталася минулої суботи увечері в приміщенні Кременчуцької дитячо–юнацької спортивної школи №2. За попередніми даними, в одному зі спарингів між юними спортсменами з Дніпродзержинська та Сум після удару суперника 13–річному хлопцю з Дніпродзержинська стало зле. Організатори змагань одразу викликали «швидку», але врятувати життя медикам не вдалося — він помер.
Як повідомила «УМ» керівник прес–служби Кременчуцького міськуправління міліції Анна Волювач, слідчо–оперативні групи правоохоронців почали працювати в ДЮСШ також практично одразу після трагічної звістки. Співробітники Автозаводського райвідділу міліції вже опитали тренерів та інших свідків трагедії, вилучили документи стосовно організації змагань. Згаданий відкритий «дитячий» чемпіонат із тхеквондо в Кременчуці був цілком легальним, а на його проведення заздалегідь подали відповідні заявки.
Очевидці стверджують, що юний спортсмен із Дніпродзержинська під час поєдинку отримав удар у голову, після чого знепритомнів. Однак що саме спричинило смерть, тепер належить установити експертам–медикам. Поки що якогось злого умислу в тому, що сталося, ніхто не вбачає. Тож кримінальну справу не порушували, а співробітники міліції та прокуратури проводять лише дослідчу перевірку за фактом смерті. Найвірогідніше, її усе ж кваліфікують як нещасний випадок під час спортивних змагань. Однак остаточних висновків правоохоронців із цього приводу ще немає.
Нагадаємо, що тхеквондо (словники допускають й інші варіанти написання цього слова — тейквондо чи тайквондо. — Авт.) вважається оригінальним корейським національним єдиноборством без зброї, традиційним видом спорту і бойового самозахисту оборонно–наступального характеру. Сьогодні воно досить популярне в більш ніж ста країнах Азії, Африки та Європи. У перекладі з корейської це слово означає «топтати і бити кулаком». Тож без відчутних ударів у такому контактному виді спорту, як і в багатьох інших, звісно, не обходиться.
Інша річ, чи в усіх випадках спортсмени та організатори змагань дотримуються застережних правил і норм, які дозволяють запобігти одержанню тяжких «неспортивних» травм? Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко вже повідомив про створення у міністерстві спеціальної робочої групи для з’ясування всіх обставин трагедії в Кременчуці. При цьому її фахівці відстежать і саму систему гарантування безпеки спортсменів, особливо неповнолітніх, під час організації змагань із контактних видів спорту. До закінчення такого розслідування та оприлюднення офіційних висновків згаданої робочої групи «спортивне» міністерство заборонило проведення в Україні будь–яких змагань із тхеквондо.
РЕАКЦІЯ
Турніри з тхеквондо призупинили по всій Україні
До завершення розслідування причин загибелі хлопчика у Федерації тхеквондо України (ФТУ), за узгодженням з Міністерством сім’ї, молоді та спорту, вирішено призупинити всі змагання, заплановані у 2008 році. Зокрема, з етичних міркувань перенесено на невизначений час «Всеукраїнський турнір пам’яті Ігоря Петренка» (змагання на честь першого президента федерації), запланований на 8—9 листопада, повідомив «УМ» керівник Департаменту розвитку ФТУ Сергій Ковтун.