13 майнових питань і 24 земельних мала розглянути вчора сесія Київради. І це ще не весь її порядок денний, опрацювання якого інколи затягується до глибокого вечора. До обіду ж столичні депутати промарудились із тарифами на житлово–комунальні послуги. З доповіддю, яка обґрунтовувала необхідність підняття цін на «продукцію» комунального сектору, виступив депутат від «Громадянського активу Києва» та за сумісництвом голова правління ЗАТ «Київенергохолдинг» Юрій Бондар.
Депутати від різних фракцій обурились його висновками і наввипередки пообіцяли журналістам не голосувати за прийняття цього документа. Від Блоку Кличка ставлення до цін–акселератів висловив Дмитро Андрієвський. На його переконання, в міському бюджеті є досить коштів для того, аби не витрясати з киян останні копійки. До речі, не далі як учора депутати проголосували на виділення 338 мільйонів гривень на дотації підприємствам «Київенерго», «Київгаз» та «Київводоканал».
Аналогічна аргументація була й у лідера фракції БЮТ Олександра Зінченка. Він нагадав, що рішеннями минулих сесій «Київенерго» отримало цільову дотацію з бюджету в розмірі 200 мільйонів гривень. Цих грошей має вистачити на обігрів киян, вважає Зінченко. Крім того, він переконаний, що нині столична держадміністрація просто намагається перекласти відповідальність за ситуацію на депутатів Київради.
Проти проекту Бондаря виступила і Партія регіонів, заявивши вустами Сергія Баранова–Мохорта про те, що перед підвищенням тарифів для населення ціни слід привести у відповідність до якості та кількості наданих послуг. Підсумовуючи сказане, зазначимо, що рацію мають і Баранов–Мохорт, і ті, які кажуть, що комунальні підприємства й так перегодовані дотаціями: за наявної системи кияни платять двічі: сплачують податки у бюджет міста та комунальні послуги. Отож урешті–решт за проект постанови від Бондара проголосувало лише дев’ятеро депутатів Київради.
Можна було б радіти, аж тут на сесії несподівано з’явився столичний голова Леонід Черновецький, який зазвичай не балує колег особистою присутністю. Він запропонував у 5—10 разів підвищити тарифи винятково для таких прибуткових підприємств, як гральні заклади абощо. Кияни вже підтримують таку ідею, поквапився заявити мер. Утім несподівано таке досить дивне рішення підтримала і Київрада — за ідею мера голоси віддав 61 депутат. Прийнятою постановою дуже обурювався БЮТівець Олександр Бригинець: завтра у список «прибуткових» (поняття, до речі, досить розмите) потрапить будь–хто. Тож у підсумку всі платитимуть за все. Й не факт, що бідні, попри «старання» Черновецького, не стануть ще біднішими.
ДО РЕЧІ
Керівник київського метрополітену Петро Мірошников укотре повертається до нових цін в «андеграунді». Одноразова поїздка в «підземці» коштуватиме дві гривні, говорить він, а при купівлі проїзного абонемента — від 1,25. При цьому, однак, Мірошников не називає дати введення нових тарифів.