Нагадаємо, що 13 років тому внаслідок вибуху на відомому донецькому стадіоні загинули перший президент футбольного клубу «Шахтар» Ахать Брагін (у кримінальних колах відомий як Алік Грек) та кілька наближених до нього осіб. Бізнес загиблого тоді перейшов до молодого помічника Аліка — нині відомого олігарха Ріната Ахметова. Утім за ці роки ні слідство, ні суд так і не вийшли на замовників теракту, лише на виконавців. За версією слідства вибух був організований бандою Кушніра—Рябіна, а майор міліції В’ячеслав Синенко на момент вибуху сприяв виконавцеві підриву — Ігорю Філіпенку.
Самого Синенка Інтерпол чотири роки тому розшукав в Афінах (Греція), куди той емігрував разом з родиною, і в березні 2005 року його передали Україні. В лютому 2007 року в Донецьку суд визнав підсудного Синенка причетним до організації вибуху на стадіоні «Шахтар» і засудив до довічного ув’язнення з конфіскацією майна. Втім два місяці тому колегія Верховного суду України постановила передати справу Синенка до Апеляційного суду Донецької області на повторний розгляд. Мовляв, з низки епізодів справи суд не надав достатніх доказів, що можуть мати «суттєве значення для встановлення причетності Синенка до інкримінованого злочину, його ролі й правильної кваліфікації дій підсудного».
Отже, саме сьогодні Апеляційний суд має розпочати повторний розгляд справи про вибух на стадіоні «Шахтар». Попередній розгляд не відбувся цього понеділка та був відстрочений через погане самопочуття 59–річного Синенка. До того ж на процес не з’явився жоден із дев’яти потерпілих у справі. Підсудний, незважаючи на хворобу, вкотре встиг заявити, що вважає себе невинним, а «вся справа вигадана і цілеспрямовано сфальсифікована» на догоду пану Ахметову.