Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів, карпатські лісові господарства майже повністю перейдуть до поступово–вибіркових вирубів лісів уже з 1 січня. Площу суцільного вирубу, що раніше могла сягати 5 гектарів, тепер зменшено до 1—3, також зменшено зі 100 до 50 метрів максимальну ширину лісосіки. Крім того, господарства зобов’яжуть слідкувати за тим, щоб лісистість окремих ділянок залишалась не менше 65 відсотків.
За словами начальника Управління лісового господарства Держкомлісгоспу Володимира Романовського, ділянки, на яких дозволять вируб, уже визначено. Наразі проводяться розрахунки для визначення нових норм лісозаготівель. «Найголовніше, що дають нові норми, — ділянка, де проводиться вируб, завжди буде вкрита лісом і одночасно там проводитимуться заходи задля його природного поновлення», — розповів «УМ» Володимир Францевич.
Тим часом «на місцях» уже почали підраховувати втрати. Голова лісового господарства Чернівецької області Василь Горобчук запевнив «УМ», що нічого принципово нового в цих нормах немає, позаяк переходити до природного господарювання почали вже давно. «А от перекоси є. Наприклад, постановою заборонено вируб лісів на висоті 1100 метрів, але там часто зустрічається стигла деревина і перший буревій може її виламати. Я вже не кажу про тисячі людей, які залишаться без заробітку», — вказує пан Горобчук на недоліки урядового документа. За припущеннями Василя Дмитровича, об’єм лісозаготівель може зменшитись на 15—20 відсотків.
Обидва посадовці одностайно заперечили причетність вирубів лісів до повеней. «Під час аналізу причин повені в західних областях визначили, що від таких понаднормових опадів не зможе захистити жоден ліс. Звичайно, деякий вплив мав і антропогенний фактор, проте він аж ніяк не був визначальним», — додав Володимир Романовський.