Рішення про проведення референдуму ухвалили на сесії депутати Кіровоградської міськради 22 вересня. От тільки щоб визначитися з назвою, кіровоградцям доведеться дочекатися виборів до Верховної Ради — на проведення місцевого волевиявлення в міському бюджеті немає коштів. А так витрати потрібні лише на друк бюлетенів і організацію роботи лічильної комісії.
Під час поіменного голосування щодо проведення референдуму депутати були на диво одностайними. Проти голосували лише комуністи і частина соціалістів. Хоча міський голова Володимир Пузаков, теж член Компартії, референдум підтримав. Останній термін його проведення — 21 грудня, але якщо дата виборів до парламенту країни зміниться, депутати обіцяють ухвалити нове рішення — об’єднати день обрання депутатів до ВР і вибору нової назви міста.
Кіровоградцям запропонують повернути назву Єлисаветград або Єлизаветград — так називалося місто в дореволюційний період. Серед істориків тривають дискусії, на честь кого названий населений пункт — святої Єлизавети чи російської цариці Єлизавети. Питання в бюлетені виглядатиме так: «Ви за повернення місту історичної назви «Єлисаветград?». І варіанти відповіді — «Так», «Ні».
Не всі в місті задоволені таким однозначним варіантом перейменування. Частина кіровоградців, які згуртувалися в Комітет відновлення історичної справедливості, вважають і одну й другу назви імперськими. Саме вони пропонують придумати місту нову назву. Наприклад, Ексампей, Златопіль чи Новокозачин. Тож тепер у Кіровограді тривають дебати і новин про позачергові вибори тут чекають із нетерпінням.