Ті місця, куди мешканці області вирушають пошукати й назбирати грибів, все частіше нагадують мінні поля. І хоча під час «тихого полювання» не лунають вибухи, гриби все одно справляються з роллю своєрідних мін уповільненої дії. Причому потерпілими найчастіше опиняються діти, організм яких є особливо вразливим до підступних «дарів» природи. Зокрема, в Донецькій області за останній тиждень у реанімації опинилися відразу троє малюків, і двох із них урятувати не вдалося.
У Дружківці п’ятирічний хлопчик був госпіталізований до центральної міськлікарні після того, як скуштував невідомих грибів, які зібрала й приготувала мати. Самопочуття потерпілого погіршилося, і дитину перевезли до реанімації обласної дитячої лікарні. На жаль, усі зусилля медиків виявилися марними, і згодом малюк помер.
Подібна трагедія розігралася і в одній із сімей у Макіївці. Члени родини назбирали грибів у найближчій лісопосадці неподалік свого будинку і після вживання страви змушені були звертатися по допомогу до медиків. 33–річну жінку госпіталізували до інфекційного відділення міської лікарні в стані середньої важкості. 26–річна потерпіла опинилася на лікарняному ліжку у задовільному стані. А ось 10–річна дівчинка потрапила до реанімації, і попри відповідний комплекс медичних заходів, врятувати потерпілу так і не вдалося.
У цьому ж реанімаційному відділенні обласної лікарні медики продовжують боротися за життя дворічного хлопчика з тієї ж Макіївки, якого також нагодували зібраними грибами. Малюк перебуває у дуже важкому стані, однак медики не втрачають надії таки зберегти йому життя. Як повідомили «УМ» у Головуправлінні МНС України в Донецькій області, з початку року на Донеччині зафіксовано 10 випадків отруєнь грибами і госпіталізовано 22 потерпілих. Шестеро мешканців області, четверо з яких діти, померли... А тому фахівці настійливо рекомендують утримуватися від спокуси скуштувати «дарів» природи, які часто–густо нагадують міни уповільненої дії.