Британська газета «Таймс» учора надрукувала черговий лист відомого фінансиста Натаніеля Ротшильда, в якому той стверджує, що представники британської Консервативної партії обговорювали з ним влітку та в серпні цього року питання отримання грошей від російського бізнесмена, найбагатшої особи Росії та Європи Олега Дерипаски. Попередній лист Ротшильда, який з’явився в «Таймс» позавчора з подібними звинуваченнями залежності британських політиків від грошей російських олігархів, викликав скандал навколо партії торі. Британський фінасист повідомляв, що під час зустрічі з Дерипаскою на його яхті «Квін Кей» виконавчий директор Консервативної партії Ендрю Фельдман та міністр фінансів тіньового кабінету Джордж Осборн обговорювали можливість пожертв для партії на суму в 50 тис. фунтів стерлінгів (85 тис. доларів). З огляду на місце таємних переговорів, цей скандал уже отримав у Британії назву «яхтгейт».
Представники торі ще після появи позавчора у «Таймс» першого листа Ротшильда назвали все викладене в ньому «абсолютною неправдою». Представники Дерипаски також спростували газетну інформацію: «Він (Дерипаска) ніколи не вносив грошей у жодну британську партію і не має наміру робити це». Але, як стало відомо Бі–Бі–Сі, Ротшильд не відмовляється від своїх слів і готовий захищати їх правдивість у суді. 37–річний Натан Ротшильд, син п’ятого барона Ротшильда, має інсайдерську інформацію, оскільки минулого року ввійшов до консультаційної ради «Об’єднаної компанії «Російський алюміній», яка є найбільшим активом Дерипаски. Він стверджує, що переговори про пожертвування консерватори вели на борту яхти Дерипаски, яка пришвартувалася біля грецького острова Корфу. Британські політики також ночували на ній, оскільки на розкішній віллі Ротшильда на Корфу на той час не було вільних апартаментів.
Чинне у Великій Британії виборче законодавство забороняє політичним партіям отримувати пожертви від громадян інших країн, але Фельдман запропонував, щоб Дерипаска провів ці гроші через належну британцю фірму. Але, як зазначає автор листа, російський олігарх відхилив таку схему.
На яхті олігарха побували не лише представники британської опозиції, а й провідний діяч правлячої Лейбористської партії лорд Пітер Мандельсон, який нещодавно зайняв в уряді посаду міністра у справах торгівлі та бізнесу. Британські ЗМІ в один голос зазначають, що лорд Мандельсон має тісні зв’язки з бізнес–елітою, зокрема і російською, та що впродовж останніх трьох років, коли він був членом Єврокомісії з торгівлі, двічі ініціював зниження митних зборів на ввезення в Європейський Союз алюмінієвої сировини, завдяки чому Дерипаска заробив додаткові мільярди доларів.