Усе сталося вчора о десятій ранку, коли підприємець ішов на ферму. Раптом поряд із ним зупинився автомобіль, із якого вискочив невідомий і двічі вистрелив у спину жертві, передає телеканал «НТН».
Наразі офіційної версії замаху немає. Однак місцеві мешканці переконані, що вбитий нібито «прокручував» масштабні земельні махінації разом із керівником земуправління одного з районів столиці. Подейкують, що спільники розпайовували ділянки запасу без відома й санкції Михайлівсько–Рубежівської сільської ради й тамтешнього голови, який неодноразово, але марно скаржився до прокуратури. Відтак селяни сумніваються, що замовників і виконавців убивства знайдуть, бо оборудки загиблого були пов’язані з надто впливовими посадовцями. «При огляді трупа було з’ясовано, що там два вогнепальні поранення. З якої зброї було вчинено вбивство — встановлять експерти, — повідомив Микола Жукович, керівник ЦЗГ ГУ МВС України в Київській області. — На місці пригоди поки що не знайшли зброю. Зараз там працює слідчо–оперативна група. Можу сказати, що за фактом убивства вже порушено кримінальну справу. Триває слідство».
Як стало відомо «УМ», жителі села Михайлівська Рубежівка зверталися до прокуратури зі скаргами на Сергія Помазана ще в 2005 році. Згідно зі скаргою, на початку листопада 2005 року для виготовлення державних актів на право власності на землю люди здали тодішньому начальникові відділу кадрів КСП «Агрофірма «Рубежівська» свої паспорти, ідентифікаційні коди та сертифікати про виділення земельних паїв із колишнього колгоспу. Після цього оформлено довіреності на ім’я Сергія Помазана на отримання державних актів на право власності на землю від імені селян, після чого той міг продати або обміняти їхні ділянки. Зараз вони знаходяться в оренді у СГК «Рубежівський».
Паспортів рубежівцям після цього не віддали, так що деякі з них не могли навіть поїхати до родичів у Росію. На звернення пайовиків прокуратура здійснила кілька перевірок і відмовила в порушенні кримінальної справи проти Сергія Помазана за відсутністю в його діях складу злочину. Прокуратура Київської області встановила, що довіреності були підписані самими селянами у присутності нотаріуса, договори про оренду складені без порушень, а паспорти, згідно з розписками їхніх господарів, знаходяться... у одного з селян–авторів скарги. Як то мовиться — все схоплено, єдине, чого добилися пайовики своїми скаргами, це того, що паспорти їм таки повернули. Втім, кожен, хто мешкає в селі, знає, що чия земля — того й влада, і «правдоподібно» оформити відповідні документи не становить великої проблеми.
Ті ж, хто особисто мав справу з паном Помазаном, кажуть, що він був крутого норову і особливо з селянами не церемонився. Одного разу, наприклад, практично розігнав збори пайовиків. Припускають, що вбивство може бути пов’язане саме із земельними «розбірками».